2024. gada 25. apr.

Izsūtīto vārdus lasīs arī Smiltenes novadā

Pirms 74 gadiem, 1949. gada 25. martā, Latviju skāra nežēlīga traģēdija – masveida izsūtīšana, kad uz Krievijas attālākajiem reģioniem vardarbīgi tika deportēti vairāk nekā 42 tūkstoši iedzīvotāju. Godinot viņu piemiņu, visā Latvijā norisināsies pasākums “Aizvestie. Neaizmirstie”, kad 43 pašvaldībās, tostarp arī Smiltenes novadā, vienlaikus nolasīs izsūtīto novadnieku vārdus, uzvārdus, vecumu un dzīvesvietu.

No Smiltenes novada šajā laikā tika izsūtīti vairāk nekā 1400 cilvēki, un viņu vārdus lasīs Smiltenes kultūras centra vadītājs Edgars Raginskis.

Lasījumiem varēs sekot LSM.lv, LNB.lv, deportetie.kartes.lv, kā arī Smiltenes novada pašvaldības Youtube kontā. Plašāk – ŠEIT.

Atgādinām, ka dažādi piemiņas pasākumi norisināsies visā Smiltenes novadā. Aicinām šajā dienā klātienē vai domās pieminēt tos, kurus skāra šī mūsu visas tautas traģēdija!

Par 25. marta piemiņas pasākumiem novadā lasi ŠEIT.

Madara Mūrniece

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja p.i.