2024. gada 29. marts

Aptaujas rezultātu kopsavilkums par Smiltenes novada ģerboni

Smiltenes novada pašvaldība no šī gada 23.augusta līdz 5.septembrim aicināja iedzīvotājus iesaistīties lēmuma pieņemšanas procesā par apvienotās pašvaldības oficiālo simboliku – novada ģerboni.

Divu nedēļu ilgās aptaujas laikā pašvaldība ir saņēmusi 332 viedokļus par Heraldikas komisijas ieteiktajiem trīs virzieniem, kas būtu jāizvērtē jaunizveidotajām pašvaldībām savas simbolikas pieņemšanā.

Pirmkārt, Smiltenes novadam ir iespēja apstiprināt esošo Smiltenes novada ģerboni, kura heraldiskais apraksts ir „Zelta laukā rudzupuķes zieds dabiskās krāsās” – par šo virzienu balsojuši 181 novada iedzīvotājs jeb 54,5% no visiem aptaujas dalībniekiem.

Otrs risinājums ir lemt par izmaiņām vai papildinājumiem esošajā Smiltenes novada ģerbonī –  šis risinājums ir saistošs 61 novada iedzīvotājam jeb 18,4%  no aptaujas dalībniekiem.

Par to, ka jaunizveidotai pašvaldībai ir nepieciešamas jauns ģerbonis balsojuši 90 novada iedzīvotāji jeb 27,1% no kopējā aptaujas dalībnieku skaita.

Paldies visiem iedzīvotājiem, kas piedalījās aptaujā un kas aktīvi iesaistās atbildīga lēmuma pieņemšanas procesā!

Aptaujas rezultātu kopsavilkums pieejams ŠEIT.

Linda Beitika,

Sabiedrisko attiecību speciāliste