2023. gada 28. janv.
A- A A+
Viegli lasīt

22 notikumi 2022. gadā Smiltenes novadā

2022. gads bijis izaicinājumiem pilns visā pasaulē, tostarp arī Smiltenes novadā: karš Ukrainā, enerģētikas krīze, straujais cenu kāpums un ne tikai. Tajā pat laikā noticis arī daudz skaista, aizraujoša un lepošanās vērta. Sakām lielu paldies jums, novadnieki, par izturību, sapratni un nesavtīgu rīcību grūtībās, kā arī vērtībām, sasniegumiem un labajiem darbiem, kas ikdienu padarījuši gaišāku.

Atskatoties uz aizvadīto gadu, esam apkopojuši 22 redzamākos notikumus Smiltenes novadā 2022. gadā: 

 • Smiltenes novada pašvaldības telpās, Dārza ielā 3, atklāta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatora atbalsta vienība ar mērķi radīt pēc iespējas labāku valsts finansēta atbalsta pieejamību biznesa ideju autoriem un uzņēmumiem. Vairāk…
 • Smiltenes novadā atklāti trīs jauni Valsts un pašvaldības vienotie klientu apkalpošanas centri – Variņos, Drustos un Gaujienā-, tādējādi nodrošinot šo pagastu iedzīvotājiem iespēju ikdienā pieprasītākos pakalpojumus saņemt tuvāk savai dzīvesvietai. Vairāk …
 • Sākoties karam Ukrainā, Smiltenes novada pašvaldība, uzņēmumi, NVO un citas organizācijas, kā arī novada iedzīvotāji snieguši atbalstu ukraiņiem, ziedojot finanšu līdzekļus un mantas, sniedzot pajumti, piedāvājot darba vietas un ikdienas vajadzību nodrošinājumu, kā arī cita veida palīdzību. Milzīgs paldies ikvienam, kurš nesavtīgi palīdzējis un turpina palīdzēt Ukrainas civiliedzīvotājiem pārvarēt šo traģēdiju! Vairāk …
 • Lai radītu publiski pieejamu, radošu un atvērtu sabiedrisko vidi un aktivizētu jaunu, radošu kopsadarbības formu attīstību, kā arī pastāvīgi un mērķtiecīgi veicinot Smiltenes novada iedzīvotāju iesaisti un līdzdalību Smiltenes novada attīstībā un piešķirto finanšu līdzekļu izlietošanā, pirmo reizi tika rīkots Līdzdalības budžeta projektu konkurss. Konkursa rezultātā Smiltenes novada teritorijā tiks sakārtoti vai izveidoti seši objekti.
 • Trīs Smiltenes novadā esoši objekti saņēmuši godalgas skatē “Gada labākā būve Latvijā 2021”:

– nominācijā “Pārbūve” 3. vieta – Smiltenes vidusskolas pārbūve;

– nominācijā “Labākās Inženierbūve” 2. vieta – Marijas ielas pārbūve Smiltenē.

– nominācijā “Restaurācija” 3. vieta – Smiltenes evaņģēliski luteriskā baznīca. Vairāk …

 • Divi Smiltenes novada iedzīvotāji saņēmuši valsts augstākos apbalvojumus – par Atzinības krusta kavalieriem iecelti nodibinājuma “Alūksnes un Apes novadu fonds” valdes priekšsēdētāja, biedrības “Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs” vadītāja Dzintra Zvejniece un Vidzemes novada pūtēju orķestru virsdiriģents, pūtēju orķestra “Smiltene” mākslinieciskais vadītājs, pedagogs Pēteris Vilks. Lepojamies! 
 • Klātesot Latvijas Valsts prezidenta kundzei Andrai Levitei, Trapenē atklāts Laimes koku parks. Bormaņmuižas parkā iestādīti 20 sarkanie ozoli, kas priecēs pagasta iedzīvotājus un viesus ar krāšņi sarkanu lapu vainagiem. Vairāk …
 • Ar 5. decembri Smiltenes novadam ir jauns ģerbonis. Tajā atspoguļotas apvienoto trīs novadu vērtības, kultūras mantojums un unikalitāte, kas savstarpēji veido vēsturisko elementu simbiozi. Rudzupuķe zelta laukā izcelta, kā administratīvais novada centrs, atrodoties vairoga vidū. Lilijas krusts pārstāv Raunas bijušā novada teritoriju. Sudraba lilija – bijušā Apes novada teritoriālo vienību, kur tas aizgūts no pārtikušās fon Vulfu dzimtas ģerboņa, iemiesojot cēlumu, greznību un turību. Vairāk …
 • Aizvadītajā gadā darba vizītēs Smiltenes novadu apmeklējušas vairākas augsta līmeņa amatpersonas: Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, Korejas Republikas vēstnieks Latvijā Songdžins Hans, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, satiksmes ministrs Tālis Linkaits un ārlietu ministrs Artis Pabriks. To laikā augstie viesi tika iepazīstināti ar Smiltenes novadu, tā attīstības rādītājiem, uzņēmumiem un citām organizācijām.
 • Pēc 2 gadu pārtraukuma Smiltenes kultūras centrā atkal sanāca novada lielāko uzņēmumu pārstāvji, un tika pasniegti konkursa “Gada balva uzņēmējdarbībā 2022” 14 apbalvojumi 10 nominācijās. Konkursa galveno balvu nominācijā “Sociāli atbildīgs uzņēmums” saņēma SIA “Līvs AM”. Vairāk … 
 • Pirmo reizi norisinājās pasākums “Iedvesmas pēcpusdiena”, uz kuru aicināja ikvienu komersantu, sākot no individuālā darba veicējiem, līdz pat lielo uzņēmumu pārstāvjiem. Tā mērķis bija informēt par uzņēmējdarbības vidi novadā, atbalsta instrumentiem komercdarbības attīstīšanai, iedvesmot un dot iespēju satikties un iepazīties. Pasākumu plānots veidot kā jaunu tradīciju. Vairāk …
 • gadā apritēja 25 gadi kopš nodibināta Smiltenes un Vācijas pilsētas Villihas sadraudzība. To atzīmējot, pašvaldības delegācija devās darba vizītē uz Villihu, kā arī augustā uzņēma sadarbības partnerus Smiltenē, lai dalītos pieredzē, veicinātu un stiprinātu abu pašvaldību sadarbību. Vairāk … 
 • Raunas viduslaiku pils saņēmusi Eiropas kultūras tūrisma tīkla (ECTN – European Cultural Tourism Network) apbalvojumu “Ilgtspējīga kultūras tūrisma galamērķis 2022” kategorijā “Viduslaiku mantojums un arheoloģija”.
 • Skaistas jubilejas nosvinējušas vairākas pašvaldības struktūrvienības: Smiltenes sporta skolai – 20; Smiltenes mūzikas skolai – 65; Gaujienas tautas namam – 70; Gaujienas skolai – 100; Tautas lietišķās mākslas studijai “Smiltene” – 75. Savu 100. jubileju atzīmēja arī Smiltenes tehnikums.
 • Noslēdzies vērienīgs projekts “Energoefektivitātes pasākumu īstenošana Smiltenes novada Palsmanes pamatskolas interneta ēkā”, kura rezultātā veikta ēkas ārējo norobežojošo konstrukciju siltināšana, logu, durvju, jumta maiņa, izbūvēti jauni iekšējie inženiertīkli, uzstādīti saules kolektori siltā ūdens un apkures sistēmas nodrošināšanai ēkā, kā arī saules paneļi pašpatēriņa elektroenerģijas ražošanai. Vairāk …
 • Aizvadīti vairāki kultūras forumi – “Kalnamuiža”, “Gaujienas muižas ansamblis”, “Rauna” un noslēdzošais Mākslas un amatniecības forums Smiltenes novada muzejā Mēru muižā – klātesot augsta līmeņa jomas profesionāļiem un diskutējot par novada kultūrvēsturisko mantojumu un tā attīstības perspektīvām.
 • Smiltenes Vecajā parkā izveidota āra lasītava, kurā iespējams ievietot vai paņemt izlasīšanai kvalitatīvu literatūru, veicinot lasītprieku un interesi par grāmatām visa vecuma iedzīvotājiem. Vairāk … 
 • Uzsākot projekta “Manas saknes manā Apē” īstenošanu, sakusies gatavošanās Apes pilsētas simtgadei. Projekta ietvaros plānots apkopot 100 novada ģimeņu un dzimtu stāstus. Šogad apkopoti jau 35. Vairāk … 
 • Smiltenes pilsētas ielās, nereti arī citviet novadā, nu pārvietojas kāds pavisam īpašs transportlīdzeklis – elektromobilis “Līvens”. Vairāk …
 • Smiltenes novada pilsētās un pagastos visa gada garumā norisinājās pašvaldības pārstāvju tikšanās ar iedzīvotājiem. Tajās informēja par aktuālo novadā, diskutēja par dažādiem jautājumiem, kā arī uzklausīja ieteikumus un kritiku darba uzlabošanai.
 • Smiltenes kultūras centra ēka, kā arī pilsēta kopumā, ieguvusi jaunu vaibstu – tagad to rotā mākslinieces Luīzes Rukšānes sienas gleznojums jeb murālis “Par atcerēšanos”. Vairāk …
 • Vasarā uz Smiltenes novadu trauca iedzīvotāji no Latvijas malu malām – Smiltenes pagastā, pie vietējās “stounhedžas”, uzplauka elpu aizraujoša košu rudzupuķu pļava, bet pie A2 šosejas, pagriezienā uz Mēriem, salidoja “Dusmīgie putni”. Paldies Bērziņu un Lucānu ģimenei par radošajām idejām, nesavtīgo ieguldījumu līdzcilvēku ikdienas izdaiļošanā un Smiltenes novada atpazīstamībā!

 

Lai mierpilns, veiksmīgs, veselīgs un laimīgs 2023. gads!

Madara Mūrniece

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja p.i.