2024. gada 22. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Aicina aplūkot izstādes Drustu bibliotēkā

No 2. līdz 31. maijam Drustu bibliotēkā ir apskatāma Anitas Plakanes lieto vaska sveču un Laimoņa Cepurīša darināto keramikas trauku izstāde.
Anitas ģimene daudzus gadus Drustos nodarbojas ar biškopību un vaska sveču liešana ir papildus nodarbošanās. Klienti, kuri brauc pēc medus, ļoti labprāt iegādājas dāvaniņai, vai arī pašu priekam Anitas, ar ļoti lielu rūpību gatavotās svecītes. Svecītēm ir dažādas formas un raksti, un tās tik ļoti patīkami smaržo, jo sveces ir darinātas no tīra bišu vaska.
Laimoņa darinātie keramikas trauki uz Drustiem ir atceļojuši no kaimiņiem, Raunas pagasta. Skaistie darbiņi top Laimoņa ģimenes izlolotajā keramikas darbnīcā. Mālu Laimonis ir iepazinis jau no bērnības, jo arī viņa tēvs visu mūžu ir darbojies ar to. Nepieciešamās zināšanas un prasmes iegūtas, raugoties kā ar mālu darbojies tēvs. Laimoņa trauki apbur ar savu vienkāršību, skaistumu un dažādību.
Gan sveces, gan traukus iespējams arī iegādāties.
Izstāde ir apskatāma Drustu bibliotēkas darba laikā.
Tālrunis uzziņām 24502005.

Informāciju sagatavoja:
Aija Ciguze,
Drustu bibliotēkas vadītāja