2022. gada 30. nov.
A- A A+
Viegli lasīt

Aicina apskatīt Smiltenes Mākslas skolas audzēkņu mācību prakses-plenēra darbus

No 4.jūlija līdz 30.septembrim Smiltenes bibliotēkā Baznīcas laukumā 13 apskatāma Smiltenes Mākslas skolas audzēkņu mācību prakses – plenēra darbu izstāde “Vasaru sagaidot…”

Mākslas skolas skolotāja Aisma Valtera stāsta: “Jūnija sākumā Smiltenes Mākslas skolas audzēkņi ar pedagogiem devās Smiltenes ielās, lai zīmējumos un gleznojumos iemūžinātu skaisto vasaras sākumu – ceriņu pilnās ielas, brīvdienas baudošos skolniekus, kuri čalojošos bariņos staigā pa pilsētas ielām, rosīgo centra būvlaukumu,  ziedu un stādu tirgotājus, klusos Vecā parka dīķīšus, saulē snaudošus runčus un mierpilno Kalnamuižas pagalmu. Brīvdabas plenērs visās Latvijas Mākslas skolās ir ikgadējs un mācību gadu noslēdzošs, nedēļu ilgs mācību posms, kura laikā jaunieši nostiprina gada laikā gūtās iemaņas zīmēšanā, gleznošanā un kompozīcijā. Brīvi izvēloties gan atainojamo sižetu, gan darba tehniku, bērniem tiek dota lieliska iespēja radošajā pašizpausmē attīstīt savu individuālo rokrakstu. Mācību plenērs allaž bijis ilgi gaidīts piedzīvojums kā skolēniem, tā pasniedzējiem. Bieži vien tieši plenēra laikā jauno mākslinieku radošajā potenciālā un tehniskajā varēšanā atklājas vēl neredzētas šķautnes. Arī šis ceriņu laiks mums bijis patīkamu pārsteigumu pilns.”

Aicinām apmeklēt izstādi un ieraudzīt mūsu pilsētu Smiltenes Mākslas skolas audzēkņu acīm!

Informāciju sagatavoja:
Alda Liuke,
Smiltenes bibliotēkas bibliogrāfe
Tel. 26449145