2023. gada 2. jūn.
A- A A+
Viegli lasīt

Aicina bērnus piedalīties radošo darbu konkursā “Piparkūku vīriņš ciemos nāk!”

No piparkūkām, no piparkūkām
Ziemassvētki nāk.
Vismīļāk to smaržas
Salstošo ziemu sasildīt māk!
/U.Auseklis/

Kāds gan būtu Ziemassvētku laiks bez piparkūkām? Neiedomājams! Piparkūkas ir tradicionālie Ziemassvētku cepumi Latvijā, Igaunijā, Somijā un Skandināvijā.
Piparkūku formas ir dažādas – piparkūku sirdis, zvaigznītes, mēnestiņi, eglītes un arī vīriņi. Piparkūku vīriņš rakstos pirmoreiz pieminēts kopā ar Anglijas Karalieni Elizabeti I. Piparkūku vīriņu viņa izcepusi, savā namā uzņemot augstus viesus.
Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa aicina bērnus piedalīties radošo darbu konkursā “Piparkūku vīriņš ciemos nāk!” – izdomāt un izveidot savu piparkūku vīriņu.
Kāds izskatītos tavs izdomātais piparkūku vīriņš? Ļaujies fantāzijai!
Konkursa darbi var būt veidoti dažādās tehnikās – zīmēti, gleznoti, aplicēti. Tiem jābūt A4 formātā. Zīmējuma otrā pusē jānorāda savs vārds, uzvārds un kontaktinformācija, lai izlozes gadījumā varētu sazināties un vienoties par balviņas saņemšanu. No visiem konkursa dalībniekiem tiks izlozēti 10, kuri saņems balviņas par piedalīšanos.
Darbi jāatnes uz Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļu vai jāievieto bibliotēkas pastkastītē Gaujas ielā 1 (pie Sporta halles). Visi konkursam iesniegtie zīmējumi tiks izlikti izstādē Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas telpās.
Konkurss norisināsies no 21.novembra līdz 18.decembrim.
Lai mierīgs un piparkūku smaržām piepildīts svētku gaidīšanas laiks!

 

Informāciju sagatavoja:
Sanita Lārmane,
Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre