2022. gada 30. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Aicina uz tikšanos ar novadnieci

Smiltenes bibliotēka 24.februārī pl.16.00 aicina uz tikšanos ar novadnieci, grāmatas “Viņi bija tur…” autori Laimu Klāvu.
Grāmata “Viņi bija tur…” veltīta Latvijas simtgadei. Tajā ir apkopotas Brantu pagasta iedzīvotāju atmiņas – izsūtījumā izjustais un pārdzīvotais laiks. Veidojot atmiņu stāstus par Sibīrijā pavadīto laiku, izmantoti arī agrāk publicētie materiāli. Izsūtīto ģimeņu sadzīves apstākļu raksturošanai izmantoti Valmieras zonālā valsts arhīvā atrastie materiāli. Izdevums ir Laimas cieņas apliecinājums dvēselē stiprajiem, kuri izdzīvoja, kā arī tiem, kuri nepārnāca. Grāmatā spilgti atklājas lielvalsts agresīvie mērķi iznīcināt mazākās tautas smagā darbā un necilvēciskos apstākļos.
Laima ir seniore, bijusī Smiltenes tehnikuma tūrisma un viesnīcu servisa mācību programmas skolotāja. Viņas vaļasprieks ir ne vien gleznošana, bet arī ceļošana un puķu audzēšana. Pēdējo 10 gadu laikā pievērsusies Brantu pagasta vēstures izzināšanai.
Tikšanās notiks Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā, Gaujas ielā 1, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikties pa tālruni 64773030 vai 26449145 līdz 23.februārim (ieskaitot).

*Ieeja pasākumā bez maksas, uzrādot derīgu covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Bērniem līdz 17 gadiem (ieskaitot) – bez sertifikāta.
*Pasākuma laikā tiks fotografēts.
*Organizators ir tiesīgs mainīt pasākuma norisi, mainoties valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem.

Informāciju sagatavoja:
Aira Stūre,
Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre