2023. gada 26. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Aicinām novadniekus piedalīties akcijā un veidot ozollapu vītnes Raunas goda vārtiem

Sagaidot Raunas Brīvības pieminekļa 90. gadskārtu 2023. gada 20. augustā, aicinām ikvienu novadnieku iesaistītes akcijā un atbalstīt raunēniešus, lai kopā veidotu goda vārtus no ozollapu vītnēm, kuri atradīsies Rīgas ielā.

Ja Tavā īpašumā ir ozoli, kuru zari traucē infrastruktūrai vai ikdienas gaitām, atbalsti šo akciju  – novij 1 metru garu ozollapu vītni un nogādā to Raunas bibliotēkā: 18. augustā no plkst. 9.00 līdz 18.00 vai 19. augustā no plkst. 11.00 līdz 15.00. Vītnes tiks izmantotas goda vārtu rotāšanai. Raunas kultūras centrs būs pateicīgs arī par dārza ziediem – saulespuķēm, gladiolām, lilijām vai hortenzijām.

Raunas Brīvības piemineklis jeb “Koklētājas” veltīts Pirmajā pasaules karā un Brīvības cīņās kritušajiem Raunas draudzes locekļiem. Tas celts par iedzīvotāju, biedrību un sabiedrisko organizāciju saziedotajiem līdzekļiem, tā autors ir tēlnieks Kārlis Zemdega. Pieminekļa idejas pamatā – šķēps pārvēršas koklē, cīņas gars apvienojas ar dziesmu. Plašāk par to lasi šeit: https://ej.uz/Raunas_brivibas_piemineklim_90

Rauna vārda dienu svinēs ar bagātīgu programmu – mākslas plenēru, Sonoras Vaices un Štrausa stīgu kvarteta, Goran Gora un Rīgas Mihaila Čehova teātra aktieru koncertu, visu svētku programmu skaties šeit: https://ej.uz/Raunas_svin_varda_dienu

Rotāsim Raunu un svinēsim svētkus kopā!

 

Sagatavoja

Marita Mūze

Komunikācijas nodaļas vadītāja