2024. gada 29. febr.
A- A A+
Viegli lasīt

Aizvadīta otrā “Iedvesmas pēcpusdiena” Smiltenes novada uzņēmējiem

2023. gada 27. oktobrī norisinājās viesmīlības rīta cēliens un pasākums “Iedvesmas pēcpusdiena” Smiltenes novada uzņēmējiem. Tā dalībnieki varēja uzklausīt dažādus vērtīgus pieredzes stāstus gan no Smiltenes novada uzņēmējiem, gan Latvijas komersantiem un jomu profesionāļiem.

Pasākuma pirmajā daļā uz viesmīlības rīta cēlienu aicināja Latvijas Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis. Viņš aktualizēja vairākas interesantas atziņas – par pakalpojumiem sūdzas aptuveni 15% klientu un tie ir visvērtīgākie, jo palīdz pacelt latiņu un uzlabot servisu, tāpat tika minēti dažādi apkalpošanas ieteikumi, piemēram, cik svarīgi ir sasveicināties ar viesi, lai liktu justies gaidītam, cik nozīmīgi viesmīlim ir lieliski pārzināt ēdienkarti un prast dažādās situācijās rīkoties tālredzīgi, pievērst uzmanību detaļām. Tāpat J. Jenzis ieteica uzmanību vērst uz konfliktu risināšanu – risināt tos apdomīgi, jo tas var pavērt jaunas iespējas.

Pasākumu “Iedvesmas pēcpusdiena” atklāja Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, kurš iepazīstināja ar novada vispārīgajiem datiem, pašlaik aktuālajiem projektiem, un uzņēmējiem piedāvātajiem atbalsta instrumentiem. Turpinājumā par savu piedāvāto atbalstu uzņēmējdarbībai vēstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), kā arī finanšu institūcija ALTUM. LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Juris Čeičs stāstīja par iespēju pieteikties digitalizācijas atbalstam, taču ALTUM Vidzemes reģiona vadītāja Olita Untāla sniedza ieskatu plašajā piedāvājuma klāstā, sākot no energo atbalsta uzņēmējiem līdz pat zemas īres mājokļu būvniecības aizdevumam, par tiem plašāk aicinām uzzināt institūcijas tīmekļvietnē. Informatīvās daļas noslēgumā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš vēstīja par lielākajiem izaicinājumiem uzņēmējdarbībā – resursu cenām, nodokļiem, augstajām kredītu procentu likmēm un sniedza savu ieskatu šī brīža situācijā.

Pēc nelielas pauzes sākās iedvesmojošā pēcpusdienas daļa, kurā savā pieredzē dalījās uzņēmēji un jomu profesionāļi. Zero Waste Latvija valdes locekle Elīna Kolāte stāstīja par dažādiem veidiem, kā dzīvot ilgtspējīgāk, uzsverot aicinājumu izmantot daudzkārt izmantojamas lietas, salabojot salūzušo un pievēršot uzmanību radītajam atkritumu daudzumam.

Sekoja uzņēmuma AS “STORA ENSO LATVIJA” valdes priekšsēdētāja Ulda Deisona vēstījums par uzņēmumā ieviestajiem ilgtspējas risinājumiem un izmaiņām ražoto produktu klāstā. Tāpat U. Deisons stāstīja par nozares aktualitātēm, ieviešot videi draudzīgus risinājumus koka jaunbūvēs un tajās izmantotajos materiālos.

Ar prezentāciju iedvesmas pēcpusdienā dalījās arī Jānis Jenzis, Latvijas Restorānu biedrības prezidents, kurš izcēla stāsta lomu produktos un pakalpojumos. J. Jenzis sniedza ieskatu tajā, kā ar labu stāstu lietas padarīt īpašas, saistošas klientiem. Viesmīlības nozarē viņš akcentēja stāsta nozīmi par komandu, darbiniekiem, kas potenciālajam apmeklētājam var likties interesants.

Turpināja “Rimi Baltic” korporatīvās atbildības un komunikācijas direktore Zanda Šadre, kura dalījās pieredzē par komunikācijas lomu, pārmaiņām. Z. Šadre kā veiksmes stāstu minēja sadarbību ar jaunuzņēmumiem, kas paver plašu jaunu tehnoloģiju un pakalpojumu loku.

Visa pasākuma laikā īpašu mākslas darbu radīja māksliniece Elita Patmalniece, kura noslēgumā prezentēja to apmeklētājiem. Ikviens varēja gleznu tās tapšanas laikā papildināt, tāpēc bija sanācis interesants, bagātīgs iedvesmas mākslas darbs Smiltenes novadam.

Pateicamies ikvienam, kurš ieradās uz pasākumu un arī turpmāk aicinām piedalīties uzņēmēju sarīkojumos!

Smiltenes novada pašvaldības

Komunikācijas nodaļa