2023. gada 21. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Aizvadītas orientēšanās sporta sacensības Cēsu pusē

Orientēšanās sacensības Cēsu Rudens un Cēsu Rudens stafete aizvadītās nedēļas nogalē, 16. un 17. septembrī, norisinājās 56. reizi pēc kārtas. Tās notika Raiskumā, pirmās dienas programmā bija paredzēta dalībnieku cīņa garajā distancē, bet otrajā dienā – stafete.

Sacensību vieta atradās Gaujas nacionāla parka teritorijā, kur ir noteikta Dabas lieguma zona, to centrs – Biekās. Vieta plašāk pazīstama, kā Saknīšu māja no kinofilmas “Limuzīns Jāņa nakts krāsā”.

Uz sacensībām devās arī 43 Azimuts OK-Sm BJSS sportisti. Lai arī šoreiz gadījumu, kad neizdevās saprast orientēšanās karti bija krietni biežāk nekā ierasts, tomēr Azimuta sportistiem izdevās tikt pie Cēsu rudens medaļām.

Grupā W-20 pirmo vietu izcīnīja Agnese Jaunmuktāne, bet otro vietu Anda Jaunmuktāne. Goda pjedestāla augstāko pakāpienu iekaroja arī Austris Kalniņš M-20 grupā. Atzīstams starts sacensībās bija arī Ievai Godiņai, kura triumfēja grupā W-45. Atgriešanos orientieristu aprindās ar uzvaru grupā W21B nosvinēja Elīna Skopāne.  Ar perfektu kartes lasīšanu M-70 grupā izcēlās Aldis Lapiņš, neatstājot konkurentiem ne mazāko iespēju viņu apsteigt.

Trešās vietas izcīnīja Zanda Stabiņa W21A grupā, Marta Kalniņa W-16 grupā, Otārs Putrālis M-45 grupā, Māris Vabulnieks M-55 grupā, Agris Kronbergs M-75 grupā.

Līdz goda pjedestālam nedaudz pietrūka Robertam Zirdziņam M-12 grupā un Mārim Zeiļukam M-40 grupā – abi sportisti izcīnīja 4. vietu.

Taču 5. vieta sacensībās Uvim Sproģim M-18 grupā un Aigaram Dudelim M-60 grupā. Savukārt 6. vietu ieguva Jānis Nulle M-55 grupā un Gunta Dudele W-55 grupā. 7. vietu izcīnīja Dārta Skudra W-8 grupā, Kitija Abula W-16 grupā, Ilmārs Brikmanis M-55 grupā un Pēteris Kokarēvičs M-60 grupā.

Sacensību rezultāti atrodami ŠEIT.

Interesanti veicās arī sacensību otrajā dienā – stafetē. Skrienamība mežā svārstījās no labas līdz vidējai, vietām dalībniekus sagaidīja kritalas. Stigas bija grūtāk skrienamas un pamanāmas, tāpat dalībnieki saskārās ar purvainiem apvidiem.

Azimuts OK-Sm BJSS stafešu sacensībām izdevās nokomplektēt sešas komandas, četras no tām tika suminātas sacensību noslēgumā.

Pirmo reizi OK Azimuts vēsturē izcīnīta uzvara sieviešu Elites komandai, kurā etapu secībā startēja Anda Jaunmuktāne, Zanda Stabiņa un Agnese Jaunmuktāne. Aiz sevis dāmas atstāja sāncenses no Valmieras, Jelgavas, Cēsu un OK Kāpa sporta klubiem.

Uzvaru deviņu komandu konkurencē izcīnīja arī M-145 grupas komanda, kuras sastāvā bija Raivis Kalniņš, Otārs Putrālis un Mārtiņš Godiņš. Šajā grupā startēja vēl viena Smiltenes novada komanda, kas sacensības noslēdza sestajā vietā. Stafetēs debiju piedzīvoja Raunas sportists Ansis Rudzītis, kurš aizvietoja iepriekš traumu guvušu sportistu.

Otro vietu W-16 grupā guva meiteņu komanda, kuras sastāvā bija Marta Kalniņa, Anete Stabiņa un Kitija Abula.

Otrajā vietā M-170 grupā ierindojās komanda, kurā startēja Māris Stabiņš, Dainis Bormanis un Pēteris Kokarēvičs.

Savu galveno uzdevumu – atrast visus kontrolpunktus un finišēt ar rezultātu, izpildīja W-14 grupas komanda, kurā arī bija divas stafešu debitantes. Dāmas izcīnīja 7. vietu, komandas sastāvā bija Kristīne Rudzīte, Nanija Lība Uskliņģe un Alise Elizabete Stafecka.

Stafešu rezultāti pieejami ŠEIT.

Māris Stabiņš