2023. gada 29. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Aizvadīti 2022. gada jaundzimušo godināšanas pasākumi Smiltenē, Raunā un Apē

Kā ziņots iepriekš, arī šogad norisinājās svinīgie pasākumi, kuros tika pasniegtas bronzas monētas 158 aizvadītajā gadā dzimušajiem bērniem.

Pasākums Smiltenes kultūras centrā notika 2023. gada 5. augustā. Tajā tika sveikti 111 jaundzimušie un viņu ģimenes. Smiltenes novada pašvaldība izsaka pateicību visiem, kas palīdzēja pasākuma rīkošanā un dziedošajam bērnu vokālajam ansamblim “Blēņas” (vadītāja Signe Baltere) par muzikālo prieku!

Nākamais 2022. gadā dzimušo godināšanas pasākums norisinājās 19. augustā, Raunas kultūras namā, kur godināti tika 27 bērni un viņu ģimenes. Paldies par pasākuma lieliskās gaisotnes radīšanu Smiltenes novada pašvaldība saka mūzikas skolotājai Dacei Ābramai.

Mēneša noslēgumā, 26. augustā, Apes pilsētas svētku laikā tika sveikti 20 jaundzimušie un viņu ģimenes. Pasākums noritēja pirmsskolas izglītības iestādē ”Vāverīte”, kur svinīgu atmosfēru nodrošināja bērnu vokālais ansamblis “Blēņas” (vadītāja Signe Baltere).

Tās 2022. gada jaundzimušo ģimenes, kuras bija ielūgtas, bet nevarēja ierasties uz pasākumu, aicinātas saņemt piemiņas monētiņu Smiltenes novada Dzimtsarakstu nodaļā, Raunas pagasta pārvaldē vai Apes pilsētas un pagasta pārvaldē.

Informācijai: Kopš 2016. gada Smiltenes novadā ir ieviesta tradīcija sveikt jaundzimušos, pasniedzot bronzas monētu. Bronzas monēta, kuras aversā attēlots bērnu plaukstu nospiedums, bet reversā – Smiltenes novada logo un sauklis “Smiltenes novadā sanāk!”, tiek pasniegta, lai godinātu un atbalstītu ģimeniskās vērtības un sveiktu novadā dzimušos bērnus. Pasākuma laikā tiek izrādīta uzmanība katram bērniņam, jo bērni turpinās mūsu iesāktos darbus, nodos tālāk mūsu dotās zināšanas, tādēļ būsim atbildīgi pret savu bērnu, savu ģimeni un savu tautu. Bronzas monētiņas tiek pasniegtas bērniem un vecākiem, kuri par savu dzīves un ģimenes veidošanas vietu izvēlējušies Smiltenes novadu.

Vēlam veselību un laimi dzīves ceļā gan jaundzimušajiem, gan viņu vecākiem un ģimenes locekļiem!

Sagatavoja

Dace Ērģele

Smiltenes novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja

 

Beāte Putniņa

Smiltenes novada pašvaldības

Komunikācijas speciāliste