2023. gada 1. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Aizvadīts seminārs, kas veltīts uzņēmumu digitalizācijas tēmai

Šodien, 2023. gada 13. oktobrī, Smiltenes vidusskolas telpās norisinājās Eiropas digitālās inovācijas centra (EDIC) kontaktpunkta Vidzemē, Vidzemes plānošanas reģiona un Smiltenes novada pašvaldības rīkotais seminārs, kas veltīts uzņēmējdarbības digitalizācijas tēmai.

Semināru apmeklēja veseli 50 dalībnieki, kuri varēja iegūt plašāku izpratni par digitalizācijas jomas procesiem un aktualitātēm, kas saistoši uzņēmējdarbības vidē.

Semināra sākumā EDIC pārstāves vēstīja par dažādiem finansējuma un atbalsta rīkiem digitalizācijas attīstībai uzņēmumos, turpinājumā sekoja LIAA – par savu atbalsta programmu procesu digitalizācijai. Altum pārstāve informēja par aizdevumu ar kapitāla atlaidi digitalizācijas veicināšanai, tāpat bija iespēja iegūt informāciju par Igaunijas-Latvijas programmu atbalsta mazo un vidējo uzņēmumu atbalsta iespējām.

Pasākumā bija iespējams uzklausīt vairāku Smiltenes novada uzņēmēju pieredzi, ieviešot digitalizācijas procesus un inovatīvus risinājumus savā darba ikdienā. Pateicamies par vērtīgo ieskatu savas komercdarbības pilnveidē “Pavasars Group”, kas sniedza ieskatu dažādu digitālo tehnoloģiju lietojumā, sniedzot konkrētus piemērus un daloties ar savām inovācijām ražošanā, tādējādi padarot to krietni ātrāku, efektīvāku un konkurētspējīgāku. Bet “Graanul Invest” padalījās ar savu pieredzi un paveikto digitalizācijā, izaicinājumos un ieguvumos ceļā uz to, tādējādi gan strādājot efektīvāk, gan samazinot ietekmi uz vidi.

Pēc novada uzņēmēju stāstiem sekoja efektīvas resursu pārvaldības pieredzes vēsts no SIA “Avangrid”. Sniegti ieteikumi, kā radīt sistēmas, kas ļauj apkopot un apstrādāt datus, lai kāpinātu savu procesu efektivitāti.

Lai arī plānotā lekcija par mākslīgā intelekta sniegtajām iespējām nenotika lektores slimības dēļ, tomēr varam iepriecināt tos, kas vēlējās šo lekciju noklausīties, taču šajā dienā netika. Paredzēts mākslīgā intelekta tēmai veltīt vēl vienu, atsevišķu semināru. Dalīsimies precīzākā informācijā, tiklīdz tā tiks izziņota.

Pasākums ikvienam bija vērtīga iespēja uzzināt vairāk par tehnoloģiju iespējām, kuras pieejamas un apgūstamas katram! Pateicamies semināra organizēšanā iesaistītajām pusēm par šo iespēju.

Sagatavoja

Beāte Putniņa

Smiltenes novada pašvaldības 

Komunikācijas speciāliste

 

Modris Apsītis

Smiltenes novada pašvaldības

Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas vietnieks uzņēmējdarbības jautājumos