2023. gada 1. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Aizvadīts Smiltenes bibliotēkas simtgades svinīgais sarīkojums

Laiks rit, tek un aizplūst..
Laiks iet. Laiks stāv. Laiks skrien. Laiks IR. Vienkārši IR. Laiks vienkārši ir. Kā to satvert savu pirkstu galos? 100 gadi… Laiks ir citāds, tas ir mainījies. Vakardiena jau ir vēsture ceļā uz nākotni.
Pagātne ir vilciens, bet tas jau ir aizgājis.
Nākotne ir sapnis.
Tagadne ir dzīvības dāvana.
Esam tiešām lepni atzīmēt mūsu Smiltenes bibliotēkas 100 gadus un nevaram vien sagaidīt, kad nākotne – mūsu sapnis par jaunu bibliotēkas ēku – būs tagadne. Mums patīk tas, ko mēs darām un mēs lepojamies ar sasniegto. Bibliotēka arvien ir bijusi un ir piederības kopšanas vieta, sabiedriska, izglītojoša, nu jau arī tehnoloģiju telpa, kur centrālā persona ir apmeklētājs un lasītājs, un kur sava laika zīmju nospiedumu atstājuši iepriekšējo paaudžu darbinieki – sava darba entuziasti un bibliotēkas dvēsele. Ir gods caur tādām saknēm turpināties. Tāpēc sarīkojumā bijušajiem vadītājiem un darbiniekiem teicām paldies par ieguldījumu! Paldies, ka ir mūsu bibliotēkas vēstures vilcienā. Tāpat sarīkojumā ielūkojāmies arī bibliotēkas simtgades stāstu grāmatā, ieklausoties gan sākotnes, gan brieduma, gan cerību stāstā. Klātesošie baudīja smilteniešu Elitas un Viktora Tilčiku muzikālo sveicienu un cienājās ar svētku kūku. Pārsteigumu piedzīvoja 10 veiksminieki loterijā “Dāvanu grozs”, kā arī bibliotēkas kolektīvs saņēma brīnišķīgus viesu apsveikumus un ieklausījās spēka vārdos.
Liels paldies ikvienam, ka esat kopā ar mums! Paldies, ka svinējāt kopā ar mums sarīkojumā “Caur saknēm turpināties”! Paldies visiem par smaidiem un ziediem, par prieku un atbalstu! Un novēlu ikvienam to pašu, ko vēlu sev – vairāk lasīt un izbaudīt šo procesu! Lasīt ar prieku! Novēlu, lai ikdienā izdodas atrast laiku aizraujošai grāmatai! Lai ikvienā bibliotēkas apmeklējuma reizē jums izdodas sevi priecīgi pārsteigt!

Noslēdzot bibliotēkas simtgades notikumu ciklu, piedāvājam pārbaudīt savas zināšanas par Smiltenes bibliotēkas darbību no tās izveides 1923.gadā līdz mūsdienām digitālā konkursā, atbildot uz, mūsuprāt, vienkāršiem jautājumiem. Lai izdodas!

Informāciju sagatavoja:
Inta Mežule,
Smiltenes novada bibliotēkas vadītāja

Foto: Nauris Slokenbergs

 

Smiltenes_biblioteka100-14

Image 1 of 41