2022. gada 24. nov.
A- A A+
Viegli lasīt

Aktualitātes atkritumu apsimniekošanā

ZAAO autoparkā jaunas, videi draudzīgas automašīnas

ZAAO darbības politika ir virzīta uz negatīvās ietekmes uz vidi samazināšanu – ar dabasgāzi darbināmu (CNG) automašīnu iegāde ir viens no pirmajiem soļiem uzņēmuma transporta pārejai uz videi draudzīgāku autoparku, ievērojami samazinot kaitīgos izmešus dabā. ZAAO kopējās investīcijas divu automašīnu iegādē ir 364 718 EUR. https://ej.uz/jhgx

Turpmāk pārstrādei iespējams bez maksas nodot vēl vairākus atkritumu veidus

Turpmāk, papildus jau iepriekš noteiktajiem materiālu veidiem, iedzīvotāji aicināti šķirot un dalīti vāktu atkritumu konteineros ievietot arī polimēra puķu podus, grozus, kastes, kastītes (PP, HDPE), kā arī granulētu putuplasta (EPS). Ikvienam bez maksas tagad ir iespēja nodot arī organisko stiklu – polimetilmetakrilātu (PMMA), polikarbonātu (PC),  polimēra caurules un dārza mēbeles (HDPE, PP), koka un finiera iepakojuma kastes, paletes. Materiālus, kuri to lielā izmēra dēļ nav ievietojami konteineros, klienti aicināti paši vest uz EKO laukumiem un RAAC Daibe. https://ej.uz/gh44

Pašvaldībās notiek lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijas

ZAAO sadarbībā ar pašvaldībām ir uzsākusi ikgadējo pavasara lielgabarīta akciju norises nodrošināšanu EKO laukumos un citās pašvaldību norādītās vietās. Šobīd sagatavošanā akcijas norise Cēsu novadā https://ej.uz/2c1p , Smiltenes novadā un Siguldas novada Krimuldā.

Akcijas “EKO ZVANS” laikā nolietotas elektrotehnikas savākšanas pieteikumi desmitkāršojas

Šī gada aprīlī notika ZAAO organizēta akcija “EKO ZVANS”, kuras laikā iedzīvotāji varēja pieteikt neizjauktas nolietotas elektrotehnikas bezmaksas savākšanu. Klientu apkalpošanas speciālisti saņēma 870 klientu pieteikumus, kas ir 10 reizes vairāk zvanu par konkrētā pakalpojuma nodrošināšanu nekā vidēji citos gada mēnešos, kad netiek izsludināts akcijas periods. Paredzamais pārstrādei nodotais apjoms sasniegs 100 tonnas. https://ej.uz/wtxp

UZMANĪBU! ZAAO ikdienā saviem klientiem nodrošina elektrisko un elektronisko iekārtu nodošanu. EKO laukumos pakalpojums ir bez maksas (EKO laukumu darba laiks ir 5 līdz 7 dienas nedēļā), ja ZAAO darbinieki dodas pēc pieteikuma uz mājsaimniecības adresi, tad neatkarīgi no nododamā apjoma tas tiek savākts bezmaksas, piestādīta tiek tikai vienreizēja transporta maksa.

Notiek kampaņa “Elektrotehnikas šķirošanās tūre”

Vislatvijas elektrotehnikas šķirošanas kampaņas “Elektrotehnikas šķirošanās tūre” ietvaros ZAAO transports Valmierā (7.maijā), Cēsīs (14.maijā) un Limbažos (21.maijā) nodrošina nolietotas neizjuktas elektrotehnikas savākšanu no iedzīvotājiem akcijas pieturpunktos pie Maxima lielveikaliem. Kampaņas ietvaros notiek balvu izloze. https://ej.uz/bfa6

Gaidāmas izmaiņas Cēsu vecpilsētas atkritumu konteineru lietošanas kārtībā

ZAAO turpina sagatavošanās procesu, lai Cēsu vecpilsētas atkritumu konteinerus aprīkotu ar slēgšanas mehānismiem, nodrošinot, ka konteinerus lieto tikai tie iedzīvotāji un uzņēmēji, kuriem šie konteineri ir paredzēti. Mērķis ir pārtraukt praksi, kad atkritumi vecpilsētas konteineros tiek pievesti un ievietoti no citām pilsētas teritorijām. https://ej.uz/6ycr

Dalība Dienas Biznesa konferencē

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis pauda viedokli Dienas Bizness konferencē “Vairāk šķirotu atkritumu – mazāk apglabātu resursu”, daloties ar sagaidāmajiem izaicinājumiem par bioloģiski noārdāmu atkritumu dalītās vākšanas sistēmas ieviešanu Latvijas reģionos. https://ej.uz/drmq

URDĀ notikusi Dabas diena

Aprīļa izskaņā URDĀ viesojās ģemenes uz “Dabas dienu”, lai izzinātu putnu aizraujošās dzīves. Dabas dienā vērīgākie redzēja, gan Latvijas mazputniņu zeltgalvīti, gan plēšputnus melno kliju un jūras ērgli, gan arī Daibes pastāvīgos viesus stārķus, kaijas un zvirbuļus. Pasākumi ģimenēm URDĀ notiek vairākas reizes gadā, lai stāstītu par cilvēka un vides mijiedarbību ar dažādām mērķa grupām piemērotām mācību metodēm. https://ej.uz/qcny

Aktuālās vakances

Aicinām komandā ATKRITUMU SAVĀCĒJU, STRĀDNIEKU/CI un OTRREIZĒJO IZEJVIELU ŠĶIROTĀJU reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe” https://ej.uz/48xs  

NOZARĒ

Pieejams jauns rīks, kas apkopo aktuālo informāciju par šķiroto atkritumu nodošanas punktiem visā Latvijā

Ministru kabinets šā gada sākumā apstiprināja jaunas normatīvo aktu prasības, kas paredz, ka atkritumu apsaimniekotājiem nepieciešams ievadīt informāciju par pieejamajiem atkritumu šķirošanas punktiem www.skiroviegli.lv vietnē un jānodrošina informācijas aktualitāte.

ZAAO ir publiskojis prasīto informāciju. Vēršam uzmanību, ka šeit atspoguļoti dati par šķiroto atkritumu apsaimniekošanas laukumiem jeb EKO laukumiem un publiski visiem iedzīvotājiem pieejamajiem šķirošanas punktiem jeb EKO punktiem. www.skiroviegli.lv nav atspoguļoti māju apsaimniekotāju pārziņā esošie šķirošanas konteineri.

Visas atkritumu šķirošanas vietas ar norādēm par pieejamību konkrētām klientu grupām ZAAO darbības reģionā, pieejamas www.zaao.lv Interaktīvajā šķirošanas sistēmas kartē https://www.zaao.lv/lv/privatpersonam/interaktiva_karte

Straujās inflācijas ietekmē, atkritumu apsaimniekošanas nozare spiesta lūgt pakalpojuma maksas celšanu

Latvijas atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācija informē, ka atkritumu apsaimniekotāji, vairs nespējot akumulēt degvielas cenu “sprādziena” un vispārējās inflācijas darīto izmaksu sadārdzinājumu, kā tas darīts iepriekšējos gados, ir spiesti palielināt nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu. www.lasua.lv

No ZAAO iesniegumi par maksas pārskatīšanu ir iesniegti izskatīšanai pašvaldībās.

 

Zane Leimane

SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību vadītāja

[email protected]

tālr.26610013