2024. gada 23. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Apes Amatu mājas pārbūves darbi ir noslēgušies

Apes pilsētas centrā, aiz Apes tautas nama, visu ziemu un pavasari valdīja liela rosība – tika veikti Amatu mājas pārbūves darbi. Ideja par nepieciešamību atjaunot ēku, lai tā varētu veidoties par koprades un prasmju mājvietu, apeniešiem radusies jau pirms vairāk nekā pieciem gadiem. Toreiz mājai izstrādāts tehniskais projekts, nomainīts arī jumts, tomēr vēl joprojām ēka nebija tādā stāvoklī, lai tur varētu demonstrēt, iemācīties, veikt meistarklases, veidot izstādes, nodot tālāk ne tikai senās amatu prasmes un zināšanas, bet arī apgūt mūsdienīgas iemaņas vai vienkārši būt kopā. Ilgu laiku ēka izmantota vien kā noliktava, kur glabājās dažādi svētku dekori. Uzklausot un izvērtējot vairākas projektu idejas, Smiltenes novada pašvaldība atbalstīja šo apeniešu ieceri un nolēma iesniegt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā augstas gatavības pašvaldības investīciju projekta pieteikumu “Vēstures un amatniecības centra izveide Skolas ielā 4, Apē”, lai pretendētu uz valsts līdzfinansējuma saņemšanu EUR 302 313,05 jeb 85% apmērā no tobrīd plānotajām kopējām izmaksām. Vienlaicīgi Smiltenes novada pašvaldības lēma arī par līdzfinansējuma daļu, kas diemžēl saistībā 2022. gadā nestabilo ekonomisko situāciju pasaulē, pārsniedza 25% no sākotnējām plānotajām izmaksām.

Bet rezultātā darbi ir veiksmīgi pabeigti un visas iesaistītās puses ir patiesi priecīgas par iznākumu.

Amatu mājas atklāšanu apenieši iecerējuši augusta pēdējā nedēļas nogalē, kad Apē svinēs pilsētas svētkus. Līdz tam gan vēl ēka jānodod ekspluatācijā un jāsaņem nepieciešamās atļaujas.

Būvdarbu veica SIA “Evento”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “Marčuks”. Projekta autors un arī autoruzraudzību veica SIA “Būvprojekts”.

 

Apes apvienības pārvalde