2024. gada 21. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Apes bibliotēka aicina uz Sēklu maiņas punkta atklāšanu

14.martā plkst.12.00 Apes bibliotēkas Lasītavā atklās Sēklu maiņas punktu kopā ar Dainu Bindi.

Daina ir dabas cilvēks, tāpēc savā ikdienā izvēlas dabai draudzīgu dzīvesveidu. Sēklu lolotāju kustība ir radusies, lai saglabātu vietējās kultūraugu sēklas no izzušanas, tāpat kā savulaik Krišjānis Barons glāba tautasdziesmas no aizmirstības. Sēklu daudzveidība pēdējos gados ir samazinājusies, tāpēc ir ļoti svarīgi saglabāt paaudzēs mantotas senās kultūraugu šķirnes un dalīties ar tām.

Pasākuma laikā Daina Binde iepazīstinās ar Latvijas Permakultūras biedrības rosināto sēklu lolotāju kustību. Tiks runāts par to, kā pareizi ievākt un saglabāt sēklas, kā notiek sēklu maiņas punkta darbība. Pirms diviem gadiem Daina Apes bibliotēkā vadīja pasākumu par šo tēmu, tāpēc arī 14.martā tiks turpināts runāt par jaunāko permakultūrā un citu informāciju. Katrs apmeklētājs varēs sev pagatavot garšīgu, vitamīniem bagātu smūtiju.
Būs iespēja atstāt kontaktus arī par stādu maiņu vēlāk sezonā!
Ņemiet līdzi savas sēklas un augus!

Dalība bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja:
Ligita Leite,
Apes bibliotēkas vecākā bibliotekāre