2021. gada 3. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Apmeklējot bibliotēku, ir jāuzrāda Covid-19 sertifikāts

Bibliotēkas no 15.novembra ir atkal atvērtas apmeklētājiem un līdz ārkārtējās situācijas beigām, 2022. gada 11.janvārim, darbojas “zaļajā” – drošajā režīmā. Tas nozīmē, ka apmeklējot bibliotēku, obligāti jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Ārkārtas situācijas laikā bibliotēkās nodrošināta individuāla grāmatu apmaiņa, iespēja lietot datoru e-pakalpojumu izmantošanai, ja telpā bez apmeklētāja un bibliotēkas darbinieka nav citu cilvēku, kā arī iespēja saņemt maksas pakalpojumus.

Bibliotēkas apmeklējumi:

 • Obligāta prasība uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu;
 • obligāta prasība ikvienam lietot sejas aizsargmasku – t.i. gan apmeklētājs, gan darbinieks;
 • pirms ienākšanas bibliotēkas telpās dezinficē rokas;
 • ikviens ievēro 2 m distanci – starp apmeklētājiem, kā arī starp apmeklētājiem un darbiniekiem;
 • bibliotēkas telpās uzkavējas iespējami īsu laiku;
 • ilgākam darbam (līdz 1h) pie bibliotēkas datora, Smiltenē iesakām izmantot Bērnu apkalpošanas nodaļas resursus un iepriekš pieteikt vēlamo apmeklējuma laiku pa telefonu 20047831 vai e-pastu [email protected];
 • izņēmuma gadījumā sniedz grāmatu apmaiņas pakalpojumu apmeklētājiem bez sadarbspējīga Covid-19 sertifikāta, saskaņojot ierašanās laiku un iepriekš rezervējot grāmatas, izmantojot savus autorizācijas datus, zvanot vai rakstot uz e-pastu;
 • kontaktinformācija Smiltenes bibliotēkā tel. 26449145, 64773030, epasts: [email protected], Bērnu apkalpošanas nodaļā tel. 20047831, e-pasts [email protected] .
 • Bibliotēku darba laikus un pagasta bibliotēku kontaktinformāciju skatiet šeit.

Bērniem un jauniešiem:

 • tiek nodrošināta grāmatu izsniegšana un saņemšana (serifikāts nav jāuzrāda);
 • atļauts uzturēties bibliotēkas telpās, uzrādot sadarbspējīgu sertifikātu vai negatīvu (pēdējo 72h laikā veiktu) skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.

Lai saīsinātu uzturēšanās laiku bibliotēkā, aicinām grāmatas pasūtīt iepriekš.

Joprojām bibliotēkas vienlaicīgi apmeklēt iespējams  ierobežotam apmeklētāju skaitam, kas nosakāms pēc bibliotēkas telpu platības. Aicinām bibliotēku apmeklēt individuāli, lietojot sejas aizsargmaskas, un ievērot noteiktās drošības prasības.

Aicinām izmantot bibliotēkas attālinātos pakalpojumus, tai skaitā autorizēta lietotāja priekšrocības un rezervēt grāmatas pirms bibliotēkas apmeklējuma un 3TD e-grāmatu bibliotēku.

Kļūt par bibliotēkas lietotāju var arī attālināti, aizpildot elektronisko veidlapu “Reģistrācija un attālinātās piekļuves datu pieprasījums”.

Bibliotēku apmeklēšanas noteikumi var mainīties atkarībā no situācijas. Sekojiet aktuālajai informācijai mājaslapas www.smiltenesnovads.lv Bibliotēku sadaļā, kā arī Smiltenes novada bibliotēkas sociālajos tīklos.

Vadlīnijas bibliotēku darbībai.

 

Informāciju sagatavoja:
Inta Mežule,
Smiltenes novada bibliotēkas vadītāja

EPIDEMIOLOĢISKĀ SITUĀCIJA NOVADĀ

KalendārsSlider