2024. gada 2. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Apskatāma iesācēju un amatieru foto nodarbību dalībnieku fotogrāfiju izstāde

Smiltenes bibliotēka aicina apmeklēt fotogrāfiju izstādi “Izaicinājums”, kas veidota no iesācēju un amatieru foto nodarbību dalībnieku uzņemtajiem foto. Fotogrāfiju izstāde apskatāma no 11.decembra līdz 30.janvārim Smiltenes bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļā.
Foto nodarbības vadīja un ar savu pieredzi dalījās profesionāls fotogrāfs Ainars Gaidis, kura vadībā četrās novembra ceturtdienās gan Zoom plattformā, gan klātienē darbīgā un radošā atmosfērā nodarbību dalībnieki iepazinās ar fotografēšanas pamatprincipiem, foto veidošanas apstākļiem, gaismas un kompozīcijas veidošanas pamatiem, kā arī pēcapstrādi. Viens no lektora padomiem: ”Uzņemot attēlu, noteikti jāievēro gaismas kontrasts. Saulainā dienā foto rezultāts būs krāsu toņiem bagātāks, košāks un pārliecinošāks. Esiet radoši, atveriet talantus, tad arī rezultāti neizpaliks!” Mājasdarbos teorētiskās zināšanas tika praktiski izmēģinātas ar savām fotokamerām un iegūtās fotogrāfijas diskusiju veidā tika kopīgi izvērtētas un analizētas, lai dalībniekiem veidotos izpratne par to, kā iegūt labu, kvalitatīvu attēlu.
Dalībnieki atzinīgi novērtē gūtās zināšanas un pasniedzēja profesionalitāti. Atsauksmes par nodarbībām: “Paldies par tādu iespēju mācīties!” “Kursi man iemācīja dažas lietas, ko nezināju līdz šim, vai precīzāk, neizpratu līdz galam. Būs kur tiekties, paldies!” “Paldies Smiltenes bibliotēkai par doto iespēju. Bija forši, ka beidzot bija laiks pieķerties lādē stāvošajai kamerai.” “Paldies! Tagad pēc šim dažām nodarbībām, uzzinot tik daudz ko jaunu par gaismām, fonu, kompozīciju, man ir pavisam cits skatījums. Iepriekš fotografēju tikai pēc sajūtām, tagad būs jāpieslēdz arī prāts!”
Ikvienam dalībniekam bija iespēja parādīt savas labākās uzņemtās fotogrāfijas, ne tikai nodarbību laikā tapušās, bet arī no saviem arhīviem, kopā veidojot izstādi, kas izvietota bibliotēkā. Foto izstāde ļauj ieraudzīt un izbaudīt dabas atmodas laiku, vasaras svelmi, rudens krāšņumu, ziemas dzestrumu, un apjaust Latvijas dabas krāšņumu. Izstādei tika izvēlētas 22 fotogrāfijas.
Interesenti laipni aicināti aplūkot izstādi. Sīkāka informācija, sazinoties pa tālruņiem 64773030; 26449145 vai apmeklējot bibliotēku klātienē, Baznīcas laukumā 13.

 

Foto: Ainars Gaidis

Informāciju sagatavoja:
Sandra Marķitāne,
Smiltenes novada bibliotēkas informācijas speciāliste
Tālrunis: 64773030; 26449145
E-pasts: [email protected]