2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Apstiprināta iecere daļai Mēru muižas rīkot nomas tiesību izsoli

Smiltenes novada pašvaldības domes sēdē 2023. gada 21. decembrī apstiprināta iecere par nomas tiesību izsoli Mēru muižas daļai. Interesenti varēs pretendēt uz nomnieka statusu kādai no piecām telpu grupām ēkas pagrabstāvā.

Pašvaldība lēma par Mēru muižas pagrabstāva iznomāšanu 419,7 m2 platībā. To potenciālie nomnieki varēs izmantot kā biroja telpu vietu tirdzniecībai/pakalpojumiem, tūrisma un atpūtas pakalpojumu sniegšanai, kā kultūras, izglītības un zinātnes, veselības aizsardzības iestādi.

Atbilstoši 2022. gada 15. novembrī veiktajam SIA “Vindeks” atzinumam, Mēru muižas pagrabstāva telpu daļai noteikta maksa 0,20 eiro par vienu kvadrātmetru, neiekļaujot pievienotās vērtības nodokli, komunālos un citus maksājumus.

Ēkas pagrabstāvs tiks sadalīts atsevišķās daļās, piecās telpu grupās, dažādās platībās:

  • telpu grupa, platība 63 m2;
  • telpu grupa, platība 38,7 m2;
  • telpu grupa, platība 261,1 m2;
  • telpu grupa, platība 33,2 m2;
  • telpu grupa, platība 23,7 m2.

Paredzamais telpas iznomāšanas termiņš – pieci gadi, ar iespēju to pagarināt uz šādu pat termiņu, ja nomnieks pilnā mērā izpildīs visus līguma nosacījumus.

Plašāka informācija tiks publicēta Smiltenes novada pašvaldības tīmekļvietnes sadaļā “Izsoles”, kur interesenti varēs iepazīties ar izsoles noteikumiem, kā arī uzzināt vairāk par pašu nomas objektu. Paredzams, ka izsoles tiks izsludinātas 2024. gada janvāra otrajā pusē. Informācija tiks izziņota Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas kanālos.

Tāpat informējam, ka šis ir pirmais solis vairāku etapu programmā Mēru muižas turpmākajai izmantošanai. Tuvākajā nākotnē svarīgs solis būtu arī biedrības dibināšana, vienojoties par tās mērķiem un ieguldījumu muižas attīstībai.

Beāte Putniņa

Smiltenes novada pašvaldības

Komunikācijas speciāliste