2024. gada 23. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

AS “Smiltenes piens” Smiltenei svētkos dāvina jaunu vides objektu Tepera ezera promenādē

Sestdien, 2023. gada 15. jūlijā, plkst. 14.00 Tepera ezera promenādē svinīgi atklās jaunu vides objektu – dzeramā ūdens ņemšanas vietu, ko pilsētai dāvina vietējais uzņēmums AS “Smiltenes piens”. Simboliskais piena steķis būs kā māksliniecisks tūrisma objekts un vieta ar funkcionālu nozīmi. 

Ideja par ūdens ņemšanas vietas vides objektu AS “Smiltenes piens”  radās, jo Smiltenes pilsēta, Vecais parks un Tepera ezera promenāde ir ļoti iecienītas vietas atpūtai gan individuāliem apmeklētājiem, gan ģimenēm ar bērniem. Līdz šim pilsētā un tās parkā iedzīvotājiem un viesiem nav bijusi iespēja bez maksas papildināt savus dzeramā ūdens traukus, tāpēc uzņēmums šādu iespēju vēlas sniegt.  

 “Ūdens ņemšanas vieta Tepera ezera promenādē ir dāvana Smiltenes pilsētai. Vides objekts ir izveidots kā piena steķis, uz kura atrodas liela piena kanna, tādējādi simbolizējot dāvinātāju – piena pārstrādes uzņēmumu. Domājot par ilgtspējību, ar šo soli kaut nedaudz samazināsim plastmasas atkritumus, kas rodas no dzeramā ūdens pudelēm,” par dāvanas ideju stāsta AS “Smiltenes piens”  valdes priekšsēdētāja Ilze Bogdanova. Uzņēmums projektu īsteno sadarbībā ar Latvijas Mākslas Akadēmijas Tēlniecības katedras vadītāju, profesoru Gļebu Panteļejevu, savukārt paša vides objekta autors ir jaunais tēlnieks Krišjānis Beļavskis. 

Smiltenes novada pašvaldība ir pateicīga uzņēmumam par šādas vietas izveidošanu, ko ļoti novērtēs smiltenieši un pilsētas viesi. Rosinām ikvienu, dodoties pastaigā pa Tepera ezera promenādi un Veco parku, ņemt līdzi daudzkārt lietojamās pudeles, uzpildīt tās jaunizveidotajā ūdens ņemšanas vietā un baudīt Smiltenes skaistumu!

 

 

Sagatavoja

Marita Mūze

Smiltenes novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja