2023. gada 25. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Jauniešu deju kolektīvam „Buku studija” jauni mēģinājumu tērpi

Smiltenes Bērnu un jauniešu interešu izglītības centra JDK „Buku studija” piedalījās XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku lieluzvedumā “Mūžīgais dzinējs” – mēģinājumos jaunieši tērpās jaunos, vienotos un kvalitatīvos mēģinājumu tērpos.

2023. gada pavasarī biedrība „Buki – Buciņi” sāka realizēt projektu Nr. 23-09-AL10-A019.2204-000016 “Mēģinājumu tērpu iegāde JDK „Buki” un JDK “Buku studija””. Projekta īstenošana kļuva iespējama pateicoties Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atklātā projektu iesniegumu konkursa Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”, rīcības plānā iekļautās rīcības 2.4. “Tērpu iegāde amatierkolektīviem un sporta kolektīviem” piešķirtajam finansējumam caur vietējās rīcības grupu (VRG) biedrību „Abulas lauku partnerība”.

Projekta ietvaros tika iegādāti 11 mēģinājumu tērpu komplekti jauniešu sastāva meitām (dejošanas bodijs + sienami svārki), 10 mēģinājumu tērpu komplekti jauniešu sastāva puišiem (dejošanas krekls + šorti). Tērpušies šajos jaunajos mēģinājuma tērpos jaunieši aizvadīja visus XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” kopmēģinājumus Daugavas stadionā. Tērpi ir tiešām kvalitatīvi un ar vienotu koptēlu, praktiskumu un ērtumu priecēs gan pašus, gan vadītāju arī turpmākajos deju mēģinājumos.

Kopējās projekta izmaksas ir EUR 1847,22. No tām ELFLA publiskais finansējums – EUR 1662,50, Smiltenes novada pašvaldības līdzfinansējums – EUR 184,72. Mēģinājuma tērpus izgatavoja iepirkuma procedūras uzvarētājs SIA „TILLY” – ESTARDA_Sport. JDK „Buku studija” vadītāja Ieva Atare ir no sirds pateicīga, ka izdevās realizēt šo projektu, jo tādā vērienīgā pasākumā kā deju svētki bez vienotiem mēģinājuma tērpiem neiztikt. Ieva Atare: “Patiesi priecājos, cik labi mani dejotāji izskatījās uz lielā laukuma!”  Biedrība „Buki – Buciņi” izsaka pateicību par atbalstu projekta īstenošanā Smiltenes novada pašvaldībai un Ziemeļvidzemes reģionālajai lauksaimniecības pārvaldei.

Projekta vadītāja Ieva Atare