2023. gada 30. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Atklāts vides objekts Tepera promenādē

Smiltenes pilsētas svētkos, 2023. gada 15. jūlijā, klātesot pašvaldības domes priekšsēdētājam Edgaram Avotiņam, A/S “Smiltenes piens” vadības pārstāvjiem, Latvijas Mākslas Akadēmijas Tēlniecības katedras vadītājam Gļebam Panteļejevam un jaunajam tēlniekam Krišjānim Beļavskim, svinīgi atklāts vides objekts “Piena steķis”, kas kalpos kā publiskā ūdens ņemšanas vieta.

Kā jau informējām iepriekš, vides objekts ir A/S “Smiltenes piens” dāvinājums Smiltenes pilsētai. Tas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem ne tikai dos iespēju papildināt līdzpaņemtos ūdens traukus, veicinot dabai draudzīga dzīvesveida popularizēšanu, bet arī mākslinieciski papildinās Tepera ezera promenādes ainavu.

Atklāšanas uzrunā Edgars Avotiņš pateicās uzņēmumam A/S “Smiltenes piens” par pilsētai nozīmīgo dāvinājumu un uzsvēra tā daudzpusīgo vērtību. Turpinājumā A/S “Smiltenes piens” padomes priekšsēdētājs A.Kovaldins savā uzrunā atzina, ka ideja par šo vides objektu nāca no Smiltenes novada pašvaldības puses, bet īstenošanas darbs no A/S “Smiltenes piens”, bet par kopējo rezultātu ir gandarījums. Turpinājumā Latvijas Mākslas Akadēmijas Tēlniecības katedras vadītājs G. Panteļejevs pateicās par jaunajam, talantīgajam tēlniekam Krišjānim Beļavskim doto iespēju izpausties, izstrādājot šo mākslas darbu. Arī pats jaunais mākslinieks priecājās par doto iespēju.

Pateicamies A/S “Smiltenes piens” par šo noderīgo objektu, kurš izraisījis gan iedzīvotāju, gan arī pilsētas viesu interesi. Tāpat arī vērtīga ir tā funkcionālā nozīme, ņemot vērā, ka līdz šim publiska dzeramā ūdens ņemšanas vieta pilsētā un tās parkā nav bijusi – šobrīd ikvienam būs iespēja veldzēties ar tīru dzeramo ūdeni pastaigas laikā pa promenādi.

Beāte Putniņa

Smiltenes novada pašvaldības

Komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste