2024. gada 24. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Atraktīvi un muzikāli aizvadītas Eiropas dienas svinības Smiltenes novada bibliotēkā

Atzīmējot 20 gadus kopš Latvijas pievienošanās Eiropas Savienībai, 9. maijā Smiltenes novada bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā notika pasākums “Divdesmit svecītes svētku kliņģerī – nāc un svinam kopā!: Latvijai 20 gadi Eiropas Savienībā”, kur piedalījās Smiltenes vidusskolas 5.c klases skolēni ar audzinātāju Regīnu Zariņu.
Ar Smiltenes bibliotēkas Eiropas Savienības (turpmāk ES) informācijas punkta koordinatores Aldas Liukes uzrunu tika atklātas Eiropas dienas svinības. Svētki tika svinēti atraktīvi, visiem radoši un aktīvi līdzdarbojoties. Interaktīvā veidā skolēni izteica savu viedokli, domas par to, kāpēc viņiem svarīgi dzīvot ES. Skolēnu izveidotais vārdu mākonis “Es un ES – tie esam mēs” skaidri parādīja, kas ir pats svarīgākais – drošības sajūta, miers, brīvība, ceļošanas iespējas.
Ekspress viktorīna “Atpazīsti Eiropas Savienības valstis karodziņos” tika izspēlēta vietnē Kahoot. Skolēniem bija jāatpazīst 15 Eiropas Savienības valstu karogi. Patīkami pārsteidza skolēnu lieliskās zināšanas, bet trīs pareizāko un ātrāko atbilžu autori saņēma diplomus un balvas – Eliss Dūmiņš, Emīlija Agape Felce un Terēze Šaumberga.
Novērtējot iespēju dzīvot brīvā valstī, kā arī solidarizējoties ar Ukrainas tautu un godinot Ukrainas varoņu piemiņu, pasākuma dalībnieki origami tehnikā locīja miera, brīvības un cerības simbolu – miera baložus.
Par muzikālo baudījumu rūpējās Smiltenes Mūzikas skolas audzēkņi ar skolotājiem Ingu Sīmani un Jāni Žagariņu. “Eiropas mūzikas ritmos” skanēja gan Eiropas Savienības himna, poļu tautas melodija, spāņu valsis, zviedru rapsodija un dziesma latviešu valodā.
Pasākumu apmeklētājus priecēja Smiltenes Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Eiropa – mana, tava, mūsu: Latvijas 20 gadi Eiropas Savienībā”, kas būs apskatāma līdz 31.maijam.
Par aktīvu līdzdarbošanos dalībnieki par piemiņu saņēma suvenīrus – Eiropas Savienības valstu karodziņu uzlīmes un informatīvu materiālu par Latvijas ceļu uz ES, kas noderēs kā palīglīdzeklis mācību procesā. Izskaņā visi cienājās ar svētku kliņģeri.
Svinot svētkus un kopā pavadot laiku, tika akcentēta mūsu piederība Eiropai, jo mēs paši, strādājot vai mācoties, esam tie, kas veidojam savu valsti un Eiropu.

Pasākumu finansēja Latvijas Republikas Ārlietu ministrija.

 

Informāciju sagatavoja:
Alda Liuke,
Smiltenes bibliotēkas ESIP koordinatore,
Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre
Tālrunis: 26449145
E-pasts: [email protected]