2024. gada 22. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Atsākas bezmaksas ģimenes psihoterapijas konsultācijas ģimenēm ar bērniem

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Konsultatīvā nodaļa ESF līdzfinansētā projekta 9.2.1.3/16/I/001 “Atbalsta sistēmas pilnveide bērniem ar saskarsmes grūtībām, uzvedības traucējumiem un vardarbību ģimenē” ietvaros atsāk nodrošināt bezmaksas ģimenes psihoterapijas konsultācijas ģimenēm ar bērniem krīzes situācijās.

Par krīzes situācijām tiks uzskatītas:

  • nepārvaramas grūtības, kas pārsniedz ģimenes ierastos resursus un sarežģījuma pārvarēšanas mehānismus (piemēram, grūtības ar mentālo veselību, emocionālo pašregulāciju, bērnu attīstības krīzes, bērnu nespēja adaptēties jaunajā vidē);

  • stāvoklis pēc traumatiska notikuma (piemēram, sociāli ekonomiskie satricinājumi, tuva cilvēka nāve vai pašnāvība, pēkšņa invaliditāte, smagas slimības diagnozes uzstādīšana, izmaiņas nozīmīgās attiecībās, šķiršanās).

Pakalpojuma mērķis ir sniegt ģimenes psihoemocionālajās vajadzībās balstītu atbalstu krīzes situācijā iespējami ātra emocionālā atvieglojuma sasniegšanai un iekšējā līdzsvara atjaunošanai.

Ģimenes psihoterapijas konsultācijas var notikt gan piedaloties visai ģimenei vienlaicīgi, gan atsevišķiem tās locekļiem, piemēram, vienam vecākam un bērnam, vecākiem bez bērniem, u.c., gan vienam ģimenes loceklim kā individuālās konsultācijas. Jebkurā gadījumā psihoterapijas speciālists kopā ar ģimeni noteiks terapijas mērķus un atbilstoši tiem plānos nepieciešamo terapiju, stiprinot ģimeni kopumā, atklājot tajā līdz šim slēptos resursus, pilnveidojot un attīstot sadarbības un konfliktu risināšanas prasmes utt.

Pakalpojums netiks nodrošināts ģimenēm, kuras to ir izmantojušas 2021. un 2022. gadā.

Sīkāka informācija par pakalpojumu atrodama inspekcijas mājaslapā www.bti.gov.lv, sadaļā “Ģimenes psihoterapijas konsultācijas”.

 

Taivo Trams

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas

Administratīvās nodaļas vadītāja vietnieks

mob. 22 007 194

tālr. 67 359 145