2024. gada 2. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Augstākā Ziemassvētku egle aug Smiltenes novadā (ar pašvaldības VIDEO sveicienu)

Tā nu ir sanācis, ka tieši Smiltenes novadā aug lielākā dzīvā Ziemassvētku egle – 28 metrus augsta. Tā lepni slejas Grundzāles pagastā, privātā teritorijā starp kultūras namu un Avotu ielu.

Precīzs egles vecums nav zināms. Vietējie seniori teic, ka to atceras jau no bērnības un jaunības. Lēšams – vairāk nekā 100 gadi, kas to padara par īstenu egli-vecmāmiņu. Pirmo reizi tā esot rotāta 1972. gadā. Gadu gaitā, pateicoties vietējo iedzīvotāju entuziasmam, šī egle kļuvusi ne tikai par pagasta galveno rotu, bet visa novada lepnumu, kuru apbrīno tuvu un tālu. Tās spožās rotas atblāzmojas jau no tāluma, braucot pa A2 šoseju.

Grundzāles pagasta pārvaldniece Alda Zvejniece zina stāstīt, ka sākumā lampiņas egles rotāšanai gatavojuši vietējie elektriķi paši savām rokām. Gadu gaitā iegādāti jauni rotājumi, un pēdējos gados egle kļuvusi jo koša. Bieži jautāts, kā rotājumus, īpaši, egles galotni, vispār iespējams tik augstu uzcelt – ar arboristu palīdzību.

Šajos svētkos, sagaidot 2023.-2024. gada miju, mēs, Smiltenes novada pašvaldība, lepojamies un cildinām šo mūsu novada unikālo vērtību – Latvijā lielāko dzīvo Ziemassvētku egli. Tā izvēlēta gan pašvaldības svētku kartiņām, gan tās pakājē filmēts svētku video sveiciens, ko aicinām noskatīties ikvienu:

Sakām milzīgu paldies par ieguldījumu video sveiciena tapšanā:

  • novadniecei, Latvijā iemīļotai dziedātājai, mūsu novada lepnumam Ingai Lazdiņai,
  • Grundzāles pamatskolas sportiskajiem skolēniem un viņu trenerim Mārim Stabiņam,
  • Grundzāles pagasta pārvaldniecei Aldai Zvejniecei,
  • Jānim un Evitai Ūdriem.

Liels paldies novadniecei Evijai Ziemiņai, kas dāvāja fotogrāfiju kartiņu izveidei!

 

Šajā svētku laikā novēlam ikvienam novadniekam uz mirklīti atgriezties bērnībā! Aizbrist pakaļ svētku eglītei, izrotāt ar sev mīļākajiem rotājumiem un sajust, cik vienreizēja ir tās skuju smarža!

Aizmirst par nepadarītiem darbiem, ikdienišķām rūpēm un ļauties svētku priekam un brīnumiem!

Lai sanāk priekpilni, mīļi un skaisti svētki ar saviem tuvajiem!

 

Madara Mūrniece-Krūmiņa

Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas un mārketinga speciāliste