2023. gada 1. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Azimuta sportisti izcīna trīs bronzas godalgas Latvijas čempionāta nakts distancē

29. septembrī Siguldā notika pēdējais šīs sezonas Latvijas čempionāts, kur sportisti diennakts tumšajā laikā mežā devās ar galvas lampām, lai meklētu kontrolpunktus.

Nakts distance šogad veda pa slavenajām, grūti veicamajām Siguldas gravām, kur sportistiem nācās izvēlēties izdevīgākos ceļa variantus, cīnīties ar ne tik labi skrienamām vietām un doties gan augšā, gan lejā pa stāvām nogāzēm.

Par spīti trases sarežģītībai un sacensību norisei naktī, varam lepoties ar bronzas medaļu izcīnījušo Smiltenes BJSS audzēkni, juniori Agnesi Jaunmuktāni, kurai šī bija pirmā medaļa elites grupā, individuālajā disciplīnā.

Medaļas ieguvēja Agnese par savu sasniegumu teic:” Distances sākums bija smags – jākāpj augšā kalnā pa trepēm. Pirmo kontrolpunktu nepaņēmu labi – aizskrēju galīgi šķībi, sanāca uzskriet 2 liekos kalnos. Pēc tam uz nākošajiem kontrolpunktiem savācos un noskrēju tīri labi. Esmu pārsteigta par to, ka ieguvu 3. vietu elitē, jo visu gadu nebiju skrējusi nevienu orientēšanās treniņu pa tumsu. Kopumā distance šķita fiziski grūta un tumsā skriet pa zaļajiem Siguldas mežiem nebija viegli.”

Arī vīriešu grupā mūsu novadnieks guva panākumus. Augsto trešo vietu izcīnīja Azimuts SK-Sm BJSS sportists Ilgvars Caune, zaudējot līderim nepilnu minūti.

Trešo bronzas godalgu Azimuts OK-Sm BJSS komandai izcīnīja Gaujienas sportists Raivis Kalniņš V-40 grupā, finišējot 4. vietā. Godalga Raivim pienācās, jo Lietuvas sportists, kas Raivi apsteidza, tika vērtēts ārpus kārtas.

Plašāka informācija par sacensībām ŠEIT.

Māris Stabiņš

Foto: Mareks Gaļinovskis