2024. gada 22. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Azimuts OK-Sm piedalās “Zvaigžņu stafetē”

3. maija vakarā par godu Latvijas Orientēšanās federācijas dibināšanas 60. jubilejas gadam notika līdz šim vēl nebijis pasākums – “Zvaigžņu stafete”.

Pasākuma nosaukums radies par godu trīs zvaigznēm, kas simbolizē Latvijas novadus un to vienotību. Polārzvaigzne ir tikai viena, toties nekļūdīga pareizā virziena rādītāja, bet kurš gan ir izskaitījis zvaigznes Latvijas debesīs? Tāpēc “Zvaigžņu stafete”, deva iespēju katram izlemt, cik zvaigžņu apmirdzētam būt, kurai zvaigznei sekot vai pašam būt par ceļa zvaigzni citiem.

Vēl pirms pasākuma norises, 2023. gada 9. februārī, Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Latvijas Orientēšanās federācijas pārstāvjiem – Ildzi Straumi, Gunāru Dukšti, Kasparu Radziņu un Ojāru Milleru. Valsts prezidents sarunā tika aicināts kļūt par orientēšanās sacensību “Zvaigžņu stafete” patronu, kas Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas priekšvakarā, 3. maijā, bija ieplānots Krimuldas pusē, kam Egils Levits arī piekrita, novērtējot orientēšanās sporta ieguldījumu sabiedrības veselībā un dažādu paaudžu vienošanā.

Sacensības notika stafetes veidā, tās sākās plkst. 20.00 un norisinājās līdz pat nakts tumsai. Sportisti piedalījās piecu cilvēku komandās, kur sacensību dalībniekus sagaidīja aizraujoša un dinamiska klubu komandu sāncensība 5 etapu stafetē, balvā – Latvijas Valsts prezidenta apbalvojums.

Uzvarētāju sumināšana notika pusnaktī, patriotiskā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienas svētku noskaņā.

Komandas tika iedalītas 3 kategorijās: Juniori, Elite un Meistari. Smiltenes novada Azimuts OK-Sm BJSS komanda bija pārstāvēta visās trīs kategorijās. Junioru un Elites grupās mūsu komandām izdevās izcīnīt trešo vietu. Elites sportistiem tas izdevās 15 komandu konkurencē, bet Juniori guva panākumus septiņu komandu konkurencē.

Azimuts OK-Sm BJSS Elites kategorijas komandā startēja Austris Kalniņš, Agnese Jaunmuktāne, Matīss Slikšjānis, Sandra Grosberga un Ilgvars Caune.

Azimuts OK-Sm BJSS Junioru kategorijas komandā startēja Anete Stabiņa, Kitija Abula, Kristers Lārmanis, Marta Kalniņa un Uvis Sproģis.

Pēc apbalvošanas notika loterija, kur viena no laimīgajām lozēm tika Anetei Stabiņai. Balvā Anete saņēma Gunāra Dukštes un Daiņa Īvāna grāmatu par gaisa baloniem “Līdzi vējiem”.

Sacensību rezultāti  https://lof.lv/uploads/sacensibas/2023/2023050330/Rezultati.pdf

Māris Stabiņš