2022. gada 21. janv.
A- A A+
Viegli lasīt

Barikāžu atceres laiks Smiltenē 2022

No 2022. gada 13. janvāra līdz 31.janvārim,  Smiltenes kultūras centrā būs iespējams izzināt,  ieraudzīt un sadzirdēt stāstus un atmiņas par barikāžu laiku.

Barikāžu aizstāvju atceres pasākums ir tapis sadarbībā ar Smiltenes novada muzeju, PII “Pīlādzītis” un Smiltenes vidusskolu.

Atklājot izstādi, 13.janvārī no plkst. 10:00 iekursim ugunskuru, simboliski iezīmējot barikāžu 31. gadadienu. Ik gadu, janvārī pulcējoties pie 1991. gada barikāžu atceres ugunskuriem, to dalībnieki uzdod cits citam jautājumu: Vai vēlreiz ietu barikādēs, ja vajadzētu? Un ik gadu atbilde skan: Ja vajadzētu – ietu.

Barikādes – nevardarbīga pretošanās akcija Latvijā, Lietuvā un Igaunijā no 1991.  gada 13. līdz 27. janvārim – bija viens no svarīgākajiem posmiem cīņā par neatkarības atjaunošanu pēc Padomju Savienības okupācijas Otrā pasaules kara laikā. Dažādu apstākļu, mērķu un ideju  vadīti, barikādēs piedalījušies arī daudzi smiltenieši. Foto galerijā un video liecībās būs skatāma un klausāma neliela daļa no 1991. gada barikāžu dalībnieku un to aktīvo atbalstītāju atmiņām, kuri bija apņēmības pilni cīnīties par neatkarīgu Latviju. Barikāžu laikā veikuši atšķirīgus uzdevumus, atradušies atšķirīgās situācijās,  visi vienprātīgi apliecina, ka tas bijis saviļņojošs, neaizmirstams laiks, kad gaismā virmoja milzīgs vienotības gars, pilns enerģijas un spilgtu emociju.

*Organizators ir tiesīgs mainīt pasākuma norisi, mainoties valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem

*Pasākums tiks filmēts un fotografēts, pasākuma laikā iegūtie video un foto tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

 

Informāciju sagatavoja :

Gita Ozoliņa

Smiltenes kultūras centra

Mākslinieciskā vadītāja

EPIDEMIOLOĢISKĀ SITUĀCIJA NOVADĀ

Kalendārstīmekļvietne