2023. gada 30. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Bērnu, Tautas un Veselības klases – “Smiltenes kauss” jau šonedēļ

Šīs nedēļas nogalē norisināsies tradīcijām bagātais “Smiltenes kauss riteņbraukšanā”. Vērienīgajā velo pasākumā bez maksas aicināti piedalīties Smiltenes novada iedzīvotāji.

Pasākuma kulminācijas dienā, kas gaidāms svētdien, ar startu un finišu Vidzemes ciema stadionā, ikviens aicināts piedalīties 42 kilometru “Vudlande” Tautas, 20 kilometru “AL Mežs” veselības, vai 100 kilometru “Dako Ziemeļvidzeme” sporta braucienos. Padomāts arī par mazajiem, kurus sagaida azartiskie “ASE” bērnu braucieni.

“Smiltenes kauss” ir vienas no tradīcijām bagātākajām un prestižākajām riteņbraukšanas sacensībām Baltijā. Pasākums gan nav domāts tikai vien sportistiem, bet arī ikvienam veselīga dzīves veida piekritējam. Pirmo reizi “Smiltenes kauss” norisināsies trīs dienu garumā. Piektdienas pēcpusdienā kartingu trasē gaidāmas individuālā brauciena sacensības. No pulksten 16.00 trasē sacentīsies daudzdienu sacensību dalībnieki, bet Open individuālā brauciena sākums gaidāms pulksten 18.40. “Smiltenes kausa” svinīgā atklāšana gaidāma pulksten 19.50 Vecā parka estrādē.

Sestdien “Smiltenes kauss” turpināsies uz Smiltenes bruģa kalna. Trase vedīs pa pilsētas ielām un Veco parku. 10.00 startēs daudzdienu sacensības, bet Open distances starts gaidāms pulksten 12.40. Ikviens aicināts klātienē just līdzi Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Ukrainas vadošajiem riteņbraucējiem.

Kulminācija gaidāma svētdien. Sacensību centrs atradīsies Vidzemes stadionā, bet trases vedīs Raunas un Priekuļu virzienos.  No pulksten 10.00 sacensības uzsāks jaunatnes grupu sportisti. Īpaši uz noslēdzošo dienu aicināti visi Smiltenes novada iedzīvotāji un viesi.

Pulksten 12.30 Vidzemes stadionā norisināsies “ASE Bērnu braucieni”. Distanču garumi būs no 250 – 1000 metriem. Trases vedīs pa Vidzemītes stadionu. Dalība visiem mazajiem braucējiem ir bezmaksas. Pēc finiša visi dalībnieki saņems pasākuma atbalstītāju – “Tukuma piens” – sarūpētās balviņas.

Dienas centrālais starts gaidāms ap pulksten 14.30, kad vispirms 100 kilometru garajā distancē dosies “Dako Ziemeļvidzeme” Sporta brauciena dalībnieki. 14.35 ikviens aicināts izmēģināt spēkus aizraujošajā “Vudlande” Tautas braucienā, kur garums būs 42 kilometri. Tikmēr uzreiz pēc tam 20 kilometru garajā braucienā līdz Brantiem dosies “AL Mežs “Veselības brauciena dalībnieki.

Pieteikšanās vienam no gaidītākajiem sporta notikumiem mūsu novadā iespējama mājaslapā www.bulta.lv/smiltene. Organizatori ļoti aicina dalībniekus pieteikties laicīgi.

 

Informāciju sagatavoja:

Toms Markss

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs

Tālrunis: +371 26255435                                                         

Elektroniskā pasta adrese: [email protected]