2023. gada 1. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Bibliotēka aicina piedalīties Ātrlasīšanas čempionātā

Skolēnu rudens brīvlaikā no 23. līdz 27.oktobrim Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa aicina bērnus un pusaudžus piedalīties Ātrlasīšanas čempionātā un apliecināt savu lasītprasmi, izlasot visvairāk vārdus minūtē.
Lasīšana ir izcilākā medijpratības forma, kas palīdz saprast un izprast pasaules notikumus, izteikt viedokļus un gūt prieku no literatūras. Ātrlasīšanas čempionāta mērķis ir veicināt lasītprasmi, lasītprieku, komunikācijas prasmes, popularizēt literatūru un lasīšanu.
Čempionātā var piedalīties ikviens interesents. Lai piedalītos, bērniem un pusaudžiem jādodas uz bibliotēku Gaujas ielā 1 (Sporta halles 2.stāvā) sev ērtā laikā un jāpiesakās pie bibliotekāra. Dalībnieki tiks aicināti individuāli skaļi nolasīt bibliotekāra sagatavotu tekstu. Lasīšanas laiks – viena minūte.
Čempionāta dalībnieki tiks vērtēti četrās vecuma grupās: 1. – 2. klašu, 3. – 4. klašu, 5. -7. klašu un 8. – 9. klašu skolēni. Katrā vecuma grupā tiks apbalvoti trīs veiklākie lasītāji.
Visā pasaulē no 23. līdz 29. oktobrim norisināsies jau divpadsmitā UNESCO Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa. Medijpratības un informācijpratības nedēļas gaitā tiek izcelti tādi jautājumi kā lasītprasme, pieeja kvalitatīvai informācijai un cīņa pret dezinformāciju.

Informāciju sagatavoja:
Sanita Lārmane,
Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre