2023. gada 1. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Bibliotēka ielūdz uz simtgades svinīgo sarīkojumu “Caur saknēm turpināties”

Smiltenes bibliotēka ielūdz uz simtgades svinīgo sarīkojumu “Caur saknēm turpināties”, kas norisināsies 28.oktobrī plkst. 14.00 Smiltenes kultūras centrā.

Sarīkojumā būs iespēja
• ielūkoties bibliotēkas simtgades stāstu grāmatā, ieklausoties gan aizsākuma, gan brieduma, gan turpinājuma stāstos. Tie atspoguļos bibliotēkas neparasto vēsturi, kā arī atklās mūsu sapņus un cerības;
• izbaudīt iemīļoto dziesminieku Elitas un Viktora Tilčiku muzikālo sveicienu;
• uzzināt 10 veiksminiekus, kuri saņems laimētās grāmatas loterijā “Dāvanu grozs”;
• izteikt vēlējumus un apsveikumus bibliotēkai;
• nobaudīt svētku kūku.

Oktobris Smiltenes bibliotēkai aizrit simtgades zīmē, kad piedāvājam apmeklētājiem iesaistīties un svinēt kopā. Kad ir noskatīti stāstu sērijas “Atverot bibliotēkas stāstu grāmatu” video, ir iepazītas “100 idejas, ko var darīt bibliotēkā”, īstenota reģistrēšanās loterijai “Dāvanu grozs”, izgatavoti lukturīši akcijai “Palīdzi gaismā spīdēt” un zibakcijā “Gaismas ceļš” nogādāti Viedrades kvartālā, ir laiks kulminācijai – svinīgajam sarīkojumam. Tajā gaidīts būs ikviens – gan bibliotēkas bijušie darbinieki, gan bibliotēkas draugi, gan lasītāji, gan atbalstītāji, gan sadarbības partneri un citi interesenti. Mēs esam priecīgi un lepni atzīmēt bibliotēkas nepārtrauktas darbības 100 gadus kopā.
Smiltenes bibliotēkas vēsture sākās 1923. gadā, kad tika nodibināta Izglītības kooperatīva “Kultūras Balss” Smiltenes nodaļas bibliotēka. Kopš tā laika tā ir bijusi nozīmīga sabiedriskā iestāde, kas nodrošina piekļuvi zināšanām, literatūrai un informācijai. Laiks rit un mainās, taču tik un tā gan bibliotekāriem, gan lasītājiem joprojām svarīgas vērtības ir cilvēcība, saskarsme mierīgā, nekomerciālā un kulturālā vidē, acu kontakts, klātesamība, sirsnība. Tā tas ir bijis pirms 100 gadiem, tā tas ir arī šodien. Simts gadi ir ievērojams laika posms, pa kuru bibliotēka ir mainījusies, attīstījusies un joprojām ir nemainīga vērtība un gaismas stars vietējā kopienā.
Svinam kopā!
#SapnisParBibliotēku

 


Informāciju sagatavoja:
Sanita Lārmane,
Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre