2023. gada 30. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Biedrība “Vilkmuiža 2011” īstenojusi projektu “Alejas svētki”

Šī gada 27. jūlijā Bilskā notika “Alejas svētki 2023”. Tie tika organizēti projekta “Alejas svētki” ietvaros, pateicoties Smiltenes novada pašvaldības līdzfinansējumam “Līdzfinansēšanas konkursa kultūras, sabiedriski nozīmīgu vai izglītojošu pasākumu īstenošanai Smiltenes novadā” ietvaros.

Svētki sākās ar Bērnu pēcpusdienu skvērā pie Pašvaldības mājas. Ģimenēm ar bērniem bija iespēja baudīt plašu izklaižu programmu: spēlēt dārza spēles, baudīt lielos burbuļus, iet rotaļās ar Meža laumiņu, izkrāsot savu īpašo zīmējumu un mieloties ar gardām pankūkām. Pirms svētkiem bērniem bija iespēja piedalīties zīmējumu konkursā “Mana Bilska”, uzzīmējot kādu Bilskas ainavu vai cilvēku. Konkursā piedalījās 11 bērni, kuru darbiņi tika izstādīti pagasta pārvaldes logos. Visi bērni tika pie veicināšanas balvām un pateicības rakstiem.

Svētku turpinājumā pasākuma apmeklētāji pulcējās svētku gājienam – grupas “Zelta kniede” pavadībā, kopīgi dziedot, gājiens virzījās cauri Bilskai līdz Dārza ielas krustojumam ar aleju, kur noritēja akcijas “Palaid bumbiņu pa aleju” bumbiņu ripināšana lejup pa kalnu. Finišā tika noķertas pirmās 89 bumbiņas, kuru īpašnieki vakara gaitā tika pie pašu Bilskas iedzīvotāju un viesu sagādātajām balvām – dažādām dārza veltēm, rokdarbiem u.c.

Vakara noslēdzošā daļa norisinājās pie Bilskas ezera. Pagasta pārvaldes vadītāja Linda Karlsone teica svinīgo uzrunu, noritēja laimīgo bumbiņu balvu izloze, viktorīna “Ko Tu zini par Bilsku?”, kas tika sagatavota sadarbojoties ar Smiltenes novada muzeju un aktīviem iedzīvotājiem. Viktorīnas gala rezultātā trīs veiksmīgāko atbilžu sniedzēji tika pie veicināšanas balvām. Līdz pusnaktij svētku apmeklētājus izklaidēja grupa “Zelta kniede”.

Visas dienas garumā iedzīvotājiem bija iespēja ziedot Bilskas ezera labiekārtošanas darbu turpināšanai, gan iegādājoties akcijas “Palaid bumbiņu pa aleju!” bumbiņas, gan iegravējot savu īpašo aktīvās atpūtas takas dēlīti, gan vienkārši ziedojot naudu. Svētku laikā kopā tika savākti 1100,00 EUR, kas nākotnē tiks izmantoti iepriekš norādītajam mērķim.

Projekta “Alejas svētki” mērķis bija veicināt sabiedrības līdzdalības procesus, akcentēt kopienas nozīmi vietējas sabiedrības dzīvē, sevis kā kopienas locekļa apzināšanās. Projekta mērķis tika sasniegts. Iedzīvotāju atsaucība gan ziedojot, gan piedāvājot balvas, gan iesaistoties svētku organizēšanā bija nenovērtējama. Biedrība “Vilkmuiža 2011” saka milzīgu paldies katram, kas iesaistījās!

 Projekta faktiskās izmaksas ir 865,39 EUR, no kurām Smiltenes novada pašvaldība finansē 752,98 EUR, biedrības “Vilkmuiža 2011” līdzfinansējums ir 112,41 EUR.

 

 

Informāciju sagatavoja:         

Ira Punkstiņa, Biedrības “Vilkmuiža 2011” valdes locekle