2024. gada 18. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Braukšanas maksas atvieglojumi

Atsevišķas pasažieru kategorijas ir tiesīgas saņemt braukšanas maksas atvieglojumus maršrutu tīkla maršrutos.

Atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai, kas stāsies spēkā 2023. gada 1.pusgadā, pasažieru kategorijas, kuras ir tiesīgas izmantot braukšanas maksas atvieglojumus reģionālās nozīmes  maršrutos, sabiedriskajā transportlīdzeklī identificējas elektroniski ar personas apliecību (eID karti), kas papildināta ar speciālu funkcionalitāti (lietotni).

Lietotni no š.g. 1.septembra ir iespējams uzstādīt visos Smiltenes novada VPVKAC, lai to aktivizētu obligāti ir nepieciešama:

  1. eID karte – tikai no 2019.gada 2.septembra līdz 2021.gada 27.decembrim izsniegtajām eID kartēm*
  2. aktivizēti eParaksta un autentifikācijas sertifikāti;
  3. zināms eID kartes PIN1 kods.

Lietotni eID kartēs bērniem līdz 14 gadu vecumam iespējams uzstādīt tikai PMLP klientu apkalpošanas centros.

Pakalpojums VPVKAC ir bezmaksas.

 

*eID kartēm, kas izgatavotas pēc norādītā perioda, AIF sīklietotne tiek aktivizēta personalizācijas procesā, tādēļ papildus to uzstādīt nav nepieciešams. Ņem vērā, ka valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus nebūs iespējams izmantot ar eID karti, kas izdota līdz 2019.gada 2.septembrim, tādēļ nepieciešams saņemt jaunu eID karti.