2023. gada 3. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Brīvības rogainingā Pašvaldības kausu izcīna Smiltenes novada pašvaldība

2023. gada 11. novembrī 122 komandas devās uz Latvijas augstāko pilsētu Alūksni, lai piedalītos Brīvības rogaininga medaļu un balvu izcīņā, gan lai sacenstos paši ar sevi un saviem domubiedriem. Vienlaicīgi 43 pašvaldību komandas noskaidroja uzvarētājus Latvijas septītajā Pašvaldību kausa izcīņā. Sacensības notika 4 un 6 stundu distancēs, kā arī 3 h distancē ģimeņu komandām.

Brīvības rogainings norisinājās Lāčplēša dienā jau otro reizi savas pastāvēšanas vēsturē. Pirms 6. gadiem tā bija Kolka, bet šogad – Alūksne. Katra vieta savā Latvijas malā, bet tāds jau ir viens no Brīvības rogaininga mērķiem – sportiski patriotiskā veidā iepazīt Latviju.

Kas mūs sagaidīja Alūksnes pusē? Izaicinošs apvidus ar daudz pauguriem, grāvjiem un purviem, klasisks mežs – nedaudz, toties izcirtumu un krūmu daudz, lielākā daļa, ko apmeklēja spēcīgākie – bez laba ceļu tīkla, kas prasīja zināmas orientēšanās prasmes. Tajā pašā laikā – ainaviski skati, skaista un sakopta pilsētvide un piepilsētas apvidus, Lāčplēša dienas svecītes un lāpu gājiens.

Alūksnes apkārtnē bija izvietots 51 kontrolpunkts ar kopējo vērtību 294. Apvidū bija viens dzeršanas un uzkodu punkts ar visu Brīvības rogainingam raksturīgo uzkodu klāstu: speķmaizītes, marinēti gurķīši, rozīnes un tml.

Sacensību centrs atradās Alūksnes centrā – jaunajā un tikai šogad atklātajā Sporta centrā!

Sacensību atklāšana ar Latvijas Valsts himnas kopēju dziedāšanu.

Smiltenes novads šajās sacensībās bija kupli pārstāvēts. 16 komandas startēja 4 stundu distancē un vienlaicīgi piedalījās Pašvaldību kausa izcīņā. Šogad pašvaldību ieskaitē tika vērtētas katras pašvaldības 4 labākās komandas absolūtajā vērtējumā. Komandā bija dalībnieki no Gaujienas, Smiltenes, Launkalnes, Raunas, Drustu, Virešu, Palsmanes un Apes pagastiem.

Labākie 4 stundu distancē absolūtajā, gan vīriešu ieskaitē bija komanda “Speci!” MO grupā (Rubens Pāvils Šulcs un Kaspars Krēvics), 2. vieta absolūtajā, gan vīriešu ieskaitē bija komandai “Kaimiņi” MO grupā (Nauris Spalviņš un Lauris Veidemanis), bet 3. vieta absolūtajā un 1.vieta  jauktajā konkurencē – “Superkleperīgs meža skuvums” XO grupā (Uldis Klepers un Aiva Klepere). 6. vieta absolūtajā un 3. vieta vīru veterānu grupā komandai “Tiekamies mežā” (Raivis Kalniņš un Māris Zeiļuks). Šo Smiltenes novada komandu rezultāti  tika vērtēti pašvaldību kausa ieskaitē, kas pārliecinoši deva 1. vietu pašvaldību kopvērtējumā, apsteidzot pagājušā gada uzvarētājus Valmieras pašvaldību.

Uzvara sieviešu konkurencē un meiteņu junioru grupā – “AJ kvadrātā” grupā WJ (Anda un Agnese Jaunmuktānes), 3. vieta meiteņu junioru grupā – “Trīsstabiņu ceļš” (Zanda un Anete Stabiņas).

1. vieta puišu junioru grupā komandai “Tempa turētāji” (Uvis Sproģis un Kristers Lārmanis), 2. vieta šajā grupā komandai “Īsais un garais” (Emīls Tarass un Toms Grabovskis).

Vēl uzvara jauktajā junioru grupā komandai “Es tak nezinu” ( Marta Kalniņa un Roberts Gurovs).

Labākā superveterānu vīru komanda “Prātīgie”( Māris Vabulnieks un Pēteris Kokarēvičs).

Labākā superveterānu jauktā komanda “Būdaskalns” (Gunta Dudele un Aigars Dudelis).

Labākā ultraveterānu vīru komanda “Azimuta veterāni” (Aldis Lapiņš un Gatis Jansons).

3 stundu rogaininga sacensībās ģimeņu grupā 3. vieta komandai “Mēs to varam” (Artis un Dzintars Harkini).

Savukārt, 2023. gadā Brīvības rogaininga Pašvaldības kausu ieguva Smiltenes novada pašvaldība!

Labākie 6 stundu distancē jauktajā konkurencē – Surikāti XO (Pēteris Grīviņš un Ieva Upmace-Grīviņa).

Uzvara arī Azimutiešiem no Jaunpiebalgas jauktajā superveterānu grupā( Jānis Biezais un Dace Ikšele) un vīru superveterānu grupā komandai “Privātbūve” (Vairis Krauklis un Rolands Laveiķis). 2.vieta WV grupā komandai “Vidzemnieces” ( Marta Liepiņa un Nora Baranovska).

Apsveicam uzvarētājus un Brīvības rogaininga medaļu ieguvējus!

Paldies Smiltenes novada pašvaldībai un Gaujienas pagasta pārvaldei par atbalstu un transportu uz sacensībām!

Paldies Smiltenes BJSS un trenerei Lienei Brūvelei!

Tiekamies mežā!

Rezultāti publicēti: https://coksilva.lv/sacensibas/brivibas-rogainings/ 

Smiltenes novada pašvaldības komandu koordinēja  un informāciju apkopoja:
Gaujienas sporta organizators Raivis Kalniņš.