2023. gada 29. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Centrālā vēlēšanu komisija tikās ar Smiltenes novada pārstāvjiem

2023. gada 25. augustā Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Saulīte un vecākā komunikāciju speciāliste Inita Dzene tikās ar Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektoru Andri Lapiņu, domes priekšsēdētāja vietnieci kultūras un sociālajos jautājumos Astrīdu Harju, Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Auriku Zīveri un tās loceklēm Lindu Zūdiņu, Ivetu Vērzemnieci un Ievu Melderi.

Novada apmeklējums ir daļa no uzsāktajām reģionālajām vizītēm ar mērķi veidot ciešāku sadarbību, uzklausīt pašvaldību vēlēšanu komisijas un kopīgi gatavojoties 2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Sarunu laikā tika diskutēts par vēlēšanu komisiju darba kvalitātes nodrošināšanu un darbinieku apmācībām. Smiltenes novada vēlēšanu komisija dalījās ar iecerēm šajā jomā, lai komisiju darbā varētu piesaistīt jaunus un zinošus darbiniekus. Kristīne Saulīte informēja par vēlēšanu IT nodrošināšanu, digitalizācijas procesu virzību un dalījās pieredzē par elektronisko balsošanu Igaunijā. Tika pārrunāti arī dažādi loģistikas procesi, lai veidotu sabalansētu, veiksmīgu sadarbību starp CVK un novada vēlēšanu komisijām.

CVK dalījās savās iecerēs par sadarbības veidošanu ar Izglītības un Zinātnes ministriju, lai ieviestu Sociālo zinību mācību programmā informāciju par vēlēšanām un veicinātu jauniešu motivāciju piedalīties velēšanās.

2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās tiks izmantots elektroniskais tiešsaistes vēlētāju reģistrs, kas ļaus vēlētājiem balsot sev ērtākajā iecirknī. Tas nozīmē, ka ir jābūt pārdomātai komunikācijai un informācijas pieejamībai par iecirkņu atrašanās vietām, gan pirms vēlēšanām, gan to laikā. Smiltenes novada Vēlēšanu komisijas pārstāvji dalījās arī ar savu pieredzi šajā jautājumā un vairākām rekomendācijām.

14. Saeimas vēlēšanās Smiltenes novadā darbojās 17 vēlēšanu iecirkņi. Lielākā aktivitāte bija Smiltenes pilsētā, kur abos iecirkņos kopā nobalsoja 3597 vēlētāji.. Vēlēšanās kopumā piedalījās 9885 vēlētāji jeb 66,25 procenti no novada balsstiesīgajiem (CVK dati).

Laura Grīnvalde

 Komunikācijas speciāliste, Smiltenes novada pašvaldība