2024. gada 24. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Cērtenes pilskalna attīstības koncepcija saņem atbalstu ieviešanai

2023. gada 21. septembra Smiltenes novada pašvaldības domes sēdē apstiprināta Cērtenes pilskalna attīstības koncepcijas gala redakcija. Galvenie koncepcijas mērķi – rūpēties par teritorijas labiekārtošanu, izcelt tās raksturu un vērtības.

Cērtenes pilskalna attīstības koncepcija izstrādāta laikā no 2019. līdz 2023. gada jūlijam, darba autore bija ainavu arhitekte, telpiskās plānošanas speciāliste Sabīne Skudra.

Attīstības koncepcijā ietilpst ieskats teritorijas vēsturiskajā attīstībā, normatīvo aktu un dokumentu izklāsts, kas jāņem vērā, izstrādājot šo plānošanas dokumentu, tāpat arī pilskalna esošās situācijas izvērtējums, un vietas attīstības vīzija, vadlīnijas, priekšlikumi.

Lai pilnvērtīgi izstrādātu teritorijas attīstības dokumentu, 2023. gada jūlijā norisinājās Cērtenes pilskalna attīstības koncepcijas sabiedriskā apspriešana. Tās dalībnieku ierosmes tika ņemtas vērā koncepcijas gala versijas izstrādē.

Koncepcijas vīzijas galvenā doma ir attīstīt un izcelt teritorijas vērtības, neveicot radikālas pārmaiņas. Attīstības plāns paredz vietas regulāru labiekārtošanu, veidojot to, kā telpu, kur iedzīvotājiem sanākt, atpūsties, apskatīt interesantus objektus un vietas, nodarboties ar aktīvu atpūtu dažādos kājāmgājēju maršrutos un uzzināt vairāk par vietas vēsturi saistošos informatīvajos stendos. Vieta paredzēta kā rekreācijas un atpūtas zona, kuru izmantot ikvienam interesentam.

Cērtenes pilskalna attīstības koncepciju var aplūkot ŠEIT.

Sagatavoja

Beāte Putniņa

Smiltenes novada pašvaldības

Komunikācijas speciāliste

 

Agija Kukaine

Smiltenes novada pašvaldības

Teritorijas apsaimniekošanas speciāliste