2023. gada 4. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Cēsu un Smiltenes novados notiks Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas kursantu taktiskie vingrinājumi

No 6. līdz 14. novembrim Cēsu novada Dzērbenes, Skujenes, Veselavas un Vaives pagastos, kā arī Smiltenes novada Launkalnes, Brantu un Raunas pagastu teritorijās, Jaunākā instruktora kursa ietvaros, norisināsies Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas kursantu taktiskie vingrinājumi, lai nostiprinātu un pielietotu kursa laikā iegūtās lauka kaujas iemaņas, pildot militāros uzdevumus apvidū, pietuvinot tos kaujas apstākļiem.

Jaunākā instruktora kurss ar taktiskajiem vingrinājumiem, kuros tiek pilnveidotas ne tikai teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, bet arī attīstītas līdera prasmes, noslēgs kolektīvās apmācības posmu.

Jaunākā instruktora kurss ir pirmais instruktoru sastāva karjeras kurss, kuru sekmīgi apgūstot, karavīriem ir tiesības saņemt kaprāļa dienesta pakāpi un dienēt jaunāko instruktoru amatos. Kursa mērķis ir sniegt nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai karavīrs patstāvīgi spētu apmācīt un komandēt nodaļas līmeņa apakšvienību, vai iekļauties vienības sastāvā kopēja uzdevuma izpildē, veicot taktiskus uzdevumus mācībās un pildot kaujas uzdevumus.

Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skola ir militārās izglītības iestāde, kas īsteno profesionālās kvalifikācijas un profesionālās pilnveides apmācības programmas, veicot vienību instruktoru karjeras un kvalifikācijas apmācību. Galvenais uzdevums ir sagatavot instruktorus un kvalificētu speciālistus atbilstoši NATO un Nacionālo bruņoto spēku noteiktajiem standartiem.

Mācību uzdevumu izpilde notiks ar  AS “Latvijas valsts meži” saskaņotās teritorijās.

Operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas aktivitātēm iespēju robežās tiek publicēta Facebook lapā @macibuvadibaspavelnieciba un Instagram lapā @macibuvadibaspavelnieciba.

Iedzīvotāju ievērībai!

Cēsu pilsētā un Cēsu novada Dzērbenes, Skujenes, Veselavas un Vaives pagastu teritorijās, kā arī Smiltenes novada Launkalnes, Brantu un Raunas pagastos plānota karavīru un transportlīdzekļu pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem diennakts gaišajā un tumšajā laikā.

Tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Cēsu novada Dzērbenes, Skujenes, Veselavas un Vaives pagastu, kā arī Smiltenes novada Launkalnes, Brantu un Raunas pagastu iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Informāciju sagatavoja:
Nacionālo bruņoto spēku
Instruktoru skolas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Aija Gaigala