2024. gada 28. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

“Crystal Dent” BMX LK kopvērtējumā Pro Open grupā triumfē Treimanis

Līdz ar desmito posmu Ādažos ir noslēgusies “Crystal Dent” BMX Latvijas kausa sezona. Par sezonas uzvarētāju kopvērtējumā Pro Open vīru grupā kļuva “AKSSC VSS/ Tālava” sportists Mārtiņš Emīls Treimanis, kamēr konkurencē dāmām pirmā vieta igaunietei Mirjamai Raunai.

Sezonas kopvērtējums “Crystal Dent” BMX Latvijas kausā tika iekļauts septiņām vecuma grupās, sākot no 13 gadu vecuma. Tika vērtēti seši labākie no kopumā desmit aizvadītajiem posmiem.

Pro Open vīru grupā vismaz vienu punktu nopelnīja 26 sportisti. Uzvaras laurus plūca “AKSSC Valmieras sporta skola/ Tālava” pārstāvis Mārtiņš Emīls Treimanis, kurš sezonas griezumā iekrāja 166 punktus. Otrajā vietā sekoja labākais no Igaunijas braucējiem Tonis Mugra (151 punkts). Top3 tikmēr noslēdza Eiropas junioru čempions Edgars Langmanis (“BMX Rīga / RRS”), kurš startēja četros sezonas posmos, tiekot pie 149 punktiem. TOP6 ierindojās arī Noa Rafaels Laake, Ivars Svarinskis un Kārlis Pedraudzis.

Šajā pat grupā dāmām uzvarēja igauniete Mirjam Rauna, kura tikai par vienu punktu apsteidza “Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS” pārstāvi Paulu Zavinsku. TOP3 noslēdza Paula Kibare (“BMX Rīga/ RRS”).

M17+ grupā 18 dalībnieku konkurencē uzvarēja Krišjānis Zutis (“BMX Rīga/ RRS”), kurš ieguva 158 punktus. Sekoja “Silvas ziķeri” kluba pārstāvis Emīls Jāņkalns (137 punkti) un Nils Makševics no “Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS” (109 punkti).

54 sportisti sezonas gaitā startēja B15 – 16 grupā. Uzvaras laurus plūca “BMX Rīga/ RRS” braucējs Roberts Černovs (291 punkts). Otrā vieta SS “Spars” sportistam Mikam Cīrulim (277 punkti), bet trijnieku noslēdza  “BMX Rīga/ RRS” pārstāvošais Gustavs Puriņš (266 punkti). Šajā pat konkurencē meitenēm pirmā Luisa Virse (“BMX Ādaži”), otrā Elisa Mārja Ārdevalja (Igaunija), trešā Alise Anna Boikova (“Tālava/ VSS”).

B13 – 14 grupā puišiem 65 sportistu konkurencē pirmās piecas vietas “BMX Rīga/ RRS” pārstāvjiem. Čempiona tituls Markusam Domorackim (320 punkti) , otrā vieta Kasparam Liepniekam (318 punkti), trešā vieta Ralfam Domorackim (291 punkts).  Meitenēm šajā vecumā pirmā Emīlija Zavinska (“Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS”), otrā Katrīna Bergsone (“MŠA/ Valmieras puikas/ VSS”), bet trešā Marta Zemīte (“Mārupes BMX klubs/MNSSS”).

Informāciju sagatavoja:

Toms Markss

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs

Foto: Sanda Balode