2024. gada 20. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Desmit Smiltenes novada iedzīvotāji uzsākuši mācības ViA rīkotajā Biznesa laboratorijā

No 2024. gada 15. februāra līdz 9. maijam Vidzemes Augstskola (ViA) sadarbībā ar Smiltenes un Limbažu novada pašvaldībām un starptautisko sadarbības tīklu organizē “Biznesa laboratoriju 2024”, kurā šogad pirmo reizi piedalās arī desmit Smiltenes novada iedzīvotāji.

Nodarbību cikla mērķis attīstīt uzņēmējdarbības prasmes un jaunas biznesa idejas, un tas ietver sešas praktiskas un izglītojošas nodarbības par tādām tēmām kā “Uzņēmēja motivācija un domāšanas veidi”, “Inovāciju tipi”, “Biznesa modeļa izstrāde”, “Digitālais mārketings un zīmols”, “Finanšu pārvaldība” un “Prezentācijas prasmes”. Nodarbības notiek gan tiešsaistē, gan klātienē trīs projektā iesaistīto novadu pilsētās – Smiltenē, Alojā un Valmierā.

Kā norādīja Smiltenes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas vietnieks Modris Apsītis, saturiski šo nodarbību ciklu var raksturot kā salīdzinoši vieglu un brīvu, bet vērtīgu ievadu uzņēmējdarbībā. Vienkārša pieteikšanās, plašs potenciālo dalībnieku loks – gan topošie, gan esošie uzņēmēji, tāpat arī jaunieši, kas domā par mācību uzņēmumu vai uzņēmējdarbību nākotnē. Starp 10 Smiltenes novada dalībniekiem ir viens vidusskolēns, pārējie pārstāv dažādas vecuma grupas un biznesa ieceres dažādās gatavības pakāpēs. Pašvaldībā cer, ka “Biznesa laboratorija 2024” būs vērtīgs atbalsts topošajiem uzņēmējiem un iegūtās zināšanas motivēs pieteikties arī ideju konkursā “Esi uzņēmējs Smiltenes novadā”, kas ikgadēji tiek izsludināts maija sākumā.

Pirmajā klātienes nodarbībā Valmierā dalībnieki testēja un stāstīja savas biznesa ieceres jau veiksmīgiem uzņēmējiem – ViA absolventiem. Pirms nodarbības apmācību dalībniekiem un absolventiem bija iespēja apmeklēt ViA Virtuālās un papildinātās realitātes laboratoriju, Mehatronikas un Elektrotehnikas laboratorijas. Tā kā Biznesa laboratorija bija viens no Vidzemes inovāciju nedēļas pasākumiem, tad nodarbības laikā dalībniekus par inovāciju tipiem iepazīstināja Ilze Eglāja no Valmieras Attīstības aģentūras.

Nākamā nodarbība notiks 14. martā Smiltenes vidusskolā. Tajā dalībnieki mācīsies veikt biznesa modeļa izvērtēšanu – definēt klientus, resursus, partnerus, izmaksas, ienākumus, kā arī izstrādāt biznesa modeļa kanvu.

Nodarbību cikla noslēgumā 9. maijā Vidzemes Augstskolā dalībnieki prezentēs savas biznesa idejas. Novēlam mūsu novadniekiem veiksmīgi izmantot apmācību sniegtās iespējas gan personīgajai, gan novada izaugsmei!

 

Artūrs Cukurs
Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas speciālists