2022. gada 16. aug.
A- A A+
Viegli lasīt

Divpadsmitā NVA un EURES tiešsaistes raidījuma “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” tēma – muitošanas, preču un mājdzīvnieku ievešanas nosacījumi

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES konsultanti veido divpadsmito raidījumu “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”, kurā tiks skaidroti ar muitu saistītie jautājumi. Raidījums būs skatāms 16. decembrī plkst. 16.00 EURES Latvia Facebook lapā (https://www.facebook.com/eureslatvia).

Raidījuma vadītājs NVA EURES konsultants Andris Segliņš un Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes Muitošanas metodikas daļas vadītāja Irēna Knoka izskaidros muitošanas noteikumus, kā arī jautājumus, kas saistīti ar preču un mājdzīvnieku ievešanu Latvijā, atgriežoties gan no Eiropas Savienības dalībvalstīm, gan citām ārvalstīm.  Tiešsaistes translācijas sekotāji EURES Latvia Facebook lapas komentāru sadaļā varēs uzdot arī jautājumus un, ja nepieciešams, vienoties par individuālajām konsultācijām pie NVA EURES konsultantiem.

25. novembrī NVA EURES Latvia Facebook lapā tika pārraidīts vienpadsmitais cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” tiešsaistes raidījums, kurā NVA EURES konsultants Andris Segliņš un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Simona Innusa-Pāvelskopa informēja par ģimenes pabalstiem Latvijā. Raidījuma skatītāji uzzināja, kāda veida ģimenes pabalsti Latvijā ir pieejami un kā tiek piešķirti un izmaksāti dažādās situācijās – ja viens vai abi vecāki, vai visa ģimene atgriežas Latvijā. Šo raidījumu skatījās 221 interesents.

Visu iepriekšējo cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” tiešsaistes raidījumu ieraksti jebkurā laikā ir skatāmi EURES Latvia Facebook lapā:

 1. “EURES atbalsts remigrācijai”: https://fb.watch/3UqqTbO-9y/
 2. “Bezdarbnieka pabalsts un tā eksports”: https://fb.watch/3UmuRY0ysW/
 3. ”Dzīvesvietas deklarēšanu un uzturēšanās Latvijā”: https://fb.watch/4LxhPszSR7/  
 4. “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai Latvijā”: https://fb.watch/5bmCYbQBcb/   
 5. “Starpvalstu nodokļu jautājumi”: https://fb.watch/60amV9Hxwb/
 6. “Ārvalstīs iegūtās izglītības un kvalifikācijas atzīšana Latvijā”: https://fb.watch/v/1-cRzmPvN/
 7. “Veselības pakalpojumi Latvijā”: https://fb.watch/73yxExMop2/
 8. “NVA bezmaksas karjeras konsultācijas”: https://fb.watch/7l12-pA1C7/
 9. “Pensijas Eiropas Savienībā”: https://fb.watch/8mjIMLLPNw/
 10. “Attālinātais darbs un sociālais nodrošinājums”: https://fb.watch/8WofL-R1L4/
 11. “Pabalsti ģimenēm ar bērniem Latvijā”: https://fb.watch/9BUifS3JEL/

Tiešsaistes raidījumu ciklu “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”, balstoties uz savu darba pieredzi un piesaistot dažādu jomu ekspertus, veido NVA EURES darba mobilitātes konsultanti, lai sniegtu remigrantiem aktuālāko informāciju par darba iespējām un dzīves apstākļiem Latvijā, valsts un pašvaldību institūciju pakalpojumiem un atbalstu, nepieciešamo dokumentu kārtošanu gan ārvalstī, pirms aizbraukšanas, gan Latvijā, atgriežoties, par bezdarbnieka pabalsta eksportu, nodokļiem, dzīvesvietas deklarēšanu,  iegūtās kvalifikācijas atzīšanu un uzņēmējdarbības uzsākšanu Latvijā,  kā arī citiem remigrantiem svarīgiem jautājumiem.

Cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” tiešsaistes raidījumi skatāmi EURES Latvia Facebook lapā katra mēneša pēdējā darba ceturtdienā plkst. 16.00.  

Uz tikšanos 16. decembrī!

NVA EURES konsultantu atbalsts pieejams ikvienam!

Ja Jums ir papildu jautājumi par darba iespējām Latvijā, sociālo aizsardzību (ģimenes pabalsti, bezdarbnieka pabalsts un tā eksports u.c.) vai starpvalstu nodokļu samaksu, aicinām sazināties ar NVA EURES konsultantiem.

Mājaslapa: www.nva.gov.lv/eures

E-pasts: [email protected]

Facebook: https://www.facebook.com/eureslatvia

Linkedin: www.linkedin.com/company/eures-latvia

Piektdienās no 13.00 līdz 15.00 EURES čats: https://ej.uz/zze4