2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Drošāka interneta dienas aktivitātes Smiltenes bibliotēkā

Tuvojas Pasaules Drošāka interneta diena #DID2024, kura tiks atzīmēta 6.februārī jau 21.gadu pēc kārtas. Drošāka interneta dienā aicinām ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi. Smiltenes bibliotēka organizēs aktivitātes, lai veicinātu bērniem un pieaugušajiem drošāku internetu. Aicinām ikvienu iesaistīties!

Smiltenes bibliotēkā, Baznīcas laukumā 13

Smiltenes bibliotēkas Pieaugušo nodaļa no 6. līdz 20. februārim aicina piedalīties tiešsaistes viktorīnā “Vispasaules Drošāka interneta diena”. Mūsdienās ir tikpat kā neiespējami iztēloties savu dzīvi bez interneta. Internetā ikviens no mums var lasīt ziņas, piekļūt dažādiem pakalpojumiem, sazināties viens ar otru, iegūt jaunas prasmes, pārvaldīt savus finansu darījumus un meklēt gan profesionālu, gan izklaidējošu informāciju, taču, vai mēs protam lietot internetu droši un vai mākam pasargāt sev tuvos cilvēkus no iespējamiem draudiem? Pārbaudi savas zināšanas par drošību internetā. Viktorīna pieejama šeit.

Viktorīnas dalībniekiem būs iespēja laimēt pārsteiguma balviņas!

Sīkāka informācija, sazinoties pa tālruņiem 64773030; 26449145.

Bērnu apkalpošanas nodaļā, Gaujas ielā 1

Internets ir neredzams tīkls, tāpēc bieži mēs par to pat neaizdomājamies. Drošāka interneta dienā, 6.februārī, no plkst. 13.00 aicinām bibliotēkas apmeklētājiem veidot vides objektu “Droša interneta tīkls”, lai kopīgi izzinātu, kas veido internetu, kā tas darbojas, kas sekmē, bet kas traucē tā darbību un drošību.

6.februārī visas dienas garumā būs iespēja risināt krustvārdu mīklas par internetu, lai sekmētu bērnu izpratni par drošību internetā. Krustvārdu mīklu risinājumi tiks iesniegti drossinternts.lv balviņu izlozei.

Visu februāri skolotājiem iespēja pieteikt 5.-6.klašu skolēnu grupas nodarbībai bibliotēkā “Drošāks internets sākas ar Tevi!”.

Informāciju sagatavoja:
Smiltenes bibliotēkas informācijas speciāliste Sandra Marķitāne un
vecākā bibliotekāre Sanita Lārmane