2023. gada 18. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Dzimtu stāsti Apē

Esam sākuši skaistu, grūtu un ļoti vērtīgu ceļu pretī Apes 100gadei ar projekta “Dzimtu stāsti “Manas saknes manā APĒ” īstenošanu, kura ietvaros tika satiktas un uzklausītas pirmās 35 ģimenes, dzimtas, kuras uzticēja savus stāstus, piedzīvojumus, pārdzīvojumus. Tikāmies ar ļoti bagātiem cilvēkiem, savas zemes, pilsētas patriotiem. Visus viņus vieno mīlestības uz savu dzimto vietu, savām ģimenēm un cilvēkiem. Ar dzimtām tikās Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre kopā ar žurnālisti Līgu Vīksnu un fotogrāfu Māri Šļivku. Lasot radītos stāstus un skatoties fotogrāfijas ir skaidri saprotams, ka tas ir ļoti svētīgs un vajadzīgs darbs. Raksti un fotogrāfijas ir saglabāti arī digitālā formā. Šie stāsti ir izveidoti, tiks noglabāti, jo mēs vēlamies savai pilsētai Apei, tās cilvēkiem Apes 100gadē uzdāvināt grāmatu ar 100 ģimeņu, dzimtu stāstiem. Ceļš līdz grāmatai ir tāls un ir sadalīts vairākos posmos. Grāmata būs kā laika liecinieks, ka šajā vietā vairāk kā 100 gadu garumā ir dzīvojuši bagāti, gudri, sirds cilvēki. Tās ir īstas mīlestības vēstules, atmiņas, vēsture, tagadne, kas paliks nākotnei.

Aicinām 11. decembrī plkst.16.00 Apes tautas namā uz projekta “Manas saknes manā Apē” noslēguma pasākumu, kurā varēs skatīt digitālu stāstu un foto izstādi, iepazīties ar dzimtām, būs dzimtu muzikāli priekšnesumi, vakarēšana. Mēs radīsim risinājumus, lai ne tikai šajā projektā radītie stāsti un fotogrāfijas, bet arī turpmākie stāsti un fotogrāfijas pārtapu izstādēs un notikumos, kuros tiekamies, atceramies pagātni un svinam šodienu.

Paldies par atbalstu šim projektam un doto iespēju uzsākt idejas īstenošanu. Lai top!

Projekta aktivitātes tiek īstenotas ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts meži un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. 

Daiga Bojāre

Smiltenes novada pašvaldības

Attīstības un plānošanas nodaļas

projektu vadītāja