2023. gada 8. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

EČ 4. vietu izcīnījusī Pētersone maina komandu un pievienojas “Factory Supercross”

Latvijas elites BMX sportiste Vineta Pētersone pēc aizvadītajiem sešiem gadiem “Thrill” vienībā vienojusies par sadarbību ar starptautisko vienību “Factory Supercross”. Gaidāmā sezona Latvijas čempionei un pērnā gada Eiropas čempionāta ceturtās vietas ieguvējai būs ļoti nozīmīga cīņā par ceļa zīmi uz Parīzes Olimpiskajām spēlēm.

Jau vairākus gadus Vineta Pētersone ir mūsu vadošā elites vecuma grupas sportiste. Aizvadītā gada sezona trenera Ģirta Kātiņa audzēknei bijusi gana sekmīga. Beļģijā aizvadītajā Eiropas čempionātā tika izcīnīta ceturtā vieta, kamēr pasaules čempionātā, kas notika Francijā, Vineta noslēdza labāko desmitnieku.

Līdzīgi kā iepriekšējo, arī šo starpsezonas periodu sportiste pavada tālajā Kolumbijā, kur visa gada garumā ir pieejami treniņu apstākļi āra trasēs. Ņemot vērā, ka Kolumbija ir viena no BMX lielvalstīm, ir labas sparinga iespējas sacensību klāsts.

Pēdējās sešas sezonas Vineta Pētersone pavadīja latviešiem tik labi zināmajā “Thrill” komandā, ko vada “Thrill” BMX rāmju ražotājs un kaislīgs fotogrāfs Niko Van Dartels. Šo komandu pārstāvējuši arī citi Latvijas TOP līmeņa braucēji – Edžus Treimanis, Edvards Glāzers un Mikus Strazdiņš. Komandas sastāvā Vinetai izdevās gūt virkni augstvērtīgu rezultātu, tostarp piekto vietu Pasaules kausa posmā BMX superkrosā elites grupā.

Šajā gadā notikušas izmaiņas. Sportiste turpmāk pārstāvēs citu starptautiska līmeņa BMX vienību – “Factory Supercross”. “Supercross” ir viens no populārākajiem BMX rāmju ražotājiem. Komandas sastāvā bez Vinetas iekļauti vēl 19 sportisti elites, jaunatnes un amatieru grupās. Elites līmenī bez Vinetas brauks arī Spensers Kols no ASV.

Nākamajā sezonā Pētersonei galvenais uzdevums būs punktu krāšana olimpiskajam nāciju rangam, kā arī sekmīgs starts pasaules čempionātā, kur arī būs iespēja atlasīties uz četrgades nozīmīgāko sporta forumu – Parīzes Olimpiskajām spēlēm. Sportistes plānos ietilpst dalība arī Eiropas čempionātā un Pasaules kausa posmos.

 

Informāciju sagatavoja:

Toms Markss

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs

Tālrunis: +371 26255435                                                         

Elektroniskā pasta adrese: [email protected]