2023. gada 25. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Eiropas Arheoloģijas dienas Raunas pilsdrupās

Eiropas Arheoloģijas dienas Raunas pilsdrupās

  1. jūnijā plkst. 21.00 Raunas pilsdrupās pirmo reizi atzīmēsim Eiropas Arheoloģijas dienas ar īpašu pasākumu, kur uzmanības centrā būs arheoloģija.

Tiekoties ar arheoloģi Aiju Ērkšķi un uzzināsim arheoloģijas noslēpumu un arheologa darba specifiku. Bet krāsainās projekcijas uz Raunas pils pagalma sienas aiznesīs mūs viduslaikos un dos iespēju virtuāli apskatīt Raunas pils dārgumus- senlietas, kas atrastas arheoloģisko izrakumu laikā Raunas pilsdrupu teritorijā. Gaidīsim Jūs Raunas pilsdrupās!

Eiropas Arheoloģijas dienas tiek svinētas kopš 2019. gada, un to aizsākumi meklējami Francijā. Atsaucoties Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes aicinājumam pirmo reizi šo pasākumu atzīmēsim arī Raunā – Raunas pilsdrupās, kas ir valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis un kur jau vairāk kā 15 gadus regulāri tiek veikta arheoloģiskā izpēte.