2023. gada 1. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Eiropas čempionātā orientēšanās sportā jauktajā sprinta stafetē Latvijas komanda 13. vietā

6,oktobrī Soaves pilsētas ielās un nogāzēs stafeti Latvijas komandai labi iesāka Azimuts OK-Sm BJSS sportiste Sandra Grosberga, kura, lai arī iepalika no Pasaules labākajām orientieristēm Tuves Aleksandersones un Simonas Aebersoldas, tomēr finišēja priekšā lielākajai daļai citu orientieristu un stafeti nodeva augstajā ceturtajā pozīcijā.

Pieredzējušajam Andrim Jubelim nebija viegli turēt konkurentu tempu un, pieļaujot kļūdu distances vidus daļā, nācās atkāpties uz 11. vietu. Trešajā etapā Rūdolfam Zērnim, skrienot vienatnē, izdevās pozīciju saglabāt un pirms pēdējā etapa rezultāti vēl bija blīvi. Elzai Ķuzei distances gaitā nācās piekāpties Itālijas un Vācijas orientieristēm, līdz ar to finišā ierindojoties 13. vietā.

Šis komandas rezultāts ir par vienu pozīciju augstāks nekā iepriekšējā Eiropas čempionātā 2021. gadā.

Medaļu cīņas gaitu pilnībā kontrolēja Zviedrijas izlase, kuras sportisti bija vadībā visu stafetes laiku un pārliecinoši izcīnīja čempionu titulu. Zviedrijas ierastajiem galvenajiem konkurentiem – Šveices sportistiem – šoreiz nevedās ar orientēšanos un nācās pacīnīties līdz pašām beigām, lai tiktu pie sudraba medaļām. Nedaudz pārsteidzoši bronzas medaļas izcīnīja strauji progresējušās Somijas izlases komanda.

REZULTĀTI

Vieta Komanda Rezultāts Pret uzvarētājiem
1. Zviedrija 1:02:35  
2. Šveice 1:03:11 +0:36
3. Somija 1:03:28 +0:53
13. Latvija 1:07:51 +5:16

Latvijas komandas rezultāts

Vārds Rezultāts etapā Pret etapa labāko laiku Vieta etapā Vieta stafetes maiņā
Sandra Grosberga 16:31 +1:15 4. 4.
Andris Jubelis 16:59 +1:30 16. 11.
Rūdolfs Zērnis 16:10 +1:11 10. 11.
Elza Ķuze 18:11 +2:16 17. 13.

Sandras Grosberga: “Jāsaka godīgi, ka šodien vairs nebija iekšā tāpat kā sprinta finālā, bet pilnīgi pietika, lai atskrietu uz stafetes maiņu spēcīgā grupā, kas bija mans pirmā etapa uzdevums. Ļoti daudz laika pret Tuvi (Aleksandersoni) un Simonu (Aebersoldu) zaudēju tieši distances vidū īsajos etapos stāvajā nogāzē, jo mana apavu izvēle te galīgi nederēja un trepēs vienkārši iesprūdu. Taču mans ātrums “skrienamajos” etapos ir ļoti labs, un trīs no trim šī čempionāta startiem esmu veikusi bez kļūdām!”

Oficiālie rezultāti

Informāciju apkopoja:
Māris Stabiņš