2024. gada 24. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Eiropas sporta nedēļas norises Smiltenes novadā

No 2023. gada 23. līdz 31. septembrim visā Latvijā norisināsies Eiropas Sporta nedēļa ar aicinājumu #piecelies un piecel citus! Tās ietvaros daudzveidīgas aktivitātes plānotas arī Smiltenes novadā.

22. septembrī Latvijas Orientēšanās nakts

Tās būs 3 stundu ilgas rogaininga sacensības, ko organizē Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar veikaliem “Jāņa sēta”, “Maxima” un Latvijas Sporta federāciju padomi. Tās norisināsies grupās “OPEN”, “Sievietes”, “Ģimenes” un “Veterāni”. Ierašanās no plkst. 18.30, karšu saņemšana no 19.00, kopīgs starts – 20.00. Plašāk lasi: www.rogaining.lv/onakts/

 23. septembrī Ukrainas civiliedzīvotājiem Sporta diena sadarbībā ar latviešu audžuģimenēm

Pasākuma, kas norisināsies daudzfunkcionālajā sporta kompleksā “Teperis”, mērķis ir veicināt Smiltenes novadā dzīvojošo ukraiņu piederības sajūtu un intergrāciju vietējā sabiedrībā. Dienas garumā gaidāmas sportiskas nodarbības lielajiem un radošās darbnīcas mazajiem. Pasākums tiek organizēts Smiltenes novada pašvaldības projekta “Iekļaušanās pasākumi un aktivitātes Ukrainas civiliedzīvotājiem Smiltenes novadā” ietvaros. To finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

26. septembrī kross sākumskolēniem “Izskrien aplīti mežā”

Pasākumu organizē Smiltenes vidusskola, un tajā no plkst. 8.30 līdz 10.30 iestādes sākumskolas posma audzēkņi nodosies skriešanai brīvā dabā, svaigā gaisā.

 27. septembrī sporta pasākums bērniem “Ceļo pa pasauli”

Tie būs sporta svētki, kuros piedalīsies pirmsskolas izglītības iestāžu sagatavošanas grupu bērni no teju visām Smiltenes novada izglītības iestādēm. 10 dažādās stacijās dalībnieki varēs iepazīt pasaules valstis un tām raksturīgos sporta veidus. Viņiem būs iespēja klātienē tikties un aprunāties arī ar novada uzlecošo sporta zvaigzni – BMX pasaules čempioni junioriem Veroniku Moniku Stūrišku.

Pulcēšanās Smiltenes sporta hallē, Gaujas ielā 1 no plkst. 9.30. Pasākuma idejas autore un galvenā organizatore ir Smiltenes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” skolotāja Inguna Slapjuma sadarbībā ar novada Sporta pārvaldi un Smiltenes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolu.

28. septembrī Rudens stafetes

Sporta pasākums norisināsies Smiltenes vidusskolā, Rīgas ielā 16c. Tajā gaidāmi dažādi jautri veiklības pārbaudījumi, bet, kas īpaši – pasākumā viesosies arī novadniece šķēpmetēja un olimpisko spēļu dalībniece Līna Mūze-Sirmā.

Līdz 31. oktobrim #BeActive izaicinājums

20 Latvijas pilsētās, tostarp arī Smiltenē, izveidoti kopumā 430 orientēšanās kontrolpunkti. Ikviens iedzīvotājs sev izdevīgā laikā un vietā aicināts doties pastaigā, skrējienā vai braucienā ar velosipēdu un meklēt kontrolpunktus, pavadot laiku aktīvā atpūtā un rūpējoties par savu veselību. Veicot vismaz 5 distances un atzīmējoties minimums 7 kontrolpunktos, iespējams piedalīties vērtīgu balvu izlozē. Plašāk lasi: http://beactive.lv/takas/

 

Sanākam sportot Smiltenes novadā!

 

Madara Mūrniece-Krūmiņa

Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas un mārketinga stratēģija