2021. gada 21. okt.
A- A A+
Viegli lasīt

EKO punktu konteineros jāievieto tikai pareizi šķirotie atkritumi

 

Smiltenes novada pašvaldība un atkritumu apsaimniekošanas organizācija SIA “ZAAO” atkārtoti vērš uzmanību, ka Smiltenes novadā izveidotā infrastruktūra dalīti vāktu atkritumu bezmaksas nodošanai ir jāizmanto tikai paredzētajam mērķim. Liela daļa iedzīvotāji ir ieinteresēti atkritumu dalītā nodošanā, bet viņu darbs tiek sabojāts, ja kāds negodprātīgi izmet nešķirotus sadzīves atkritumus šķirošanas konteineros, padarot iepakojumu pārstrādei nederīgu.

Konkrēti EKO punktu sistēma ir izveidota, lai atbalstītu iedzīvotājus – dotu iespēju samazināt sadzīves atkritumu apjomu, par kura izvešanu jāmaksā mājsaimniecībai, lai cilvēki varētu dzīvot atbilstoši zaļajai domāšanai un realizēt videi draudzīgus paradumus, kā arī lai samazinātu ietekmi uz vidi – samazinātu noglabājamo atkritumu apjomu un nodotu izejvielas otrreizējai pārstrādei.

Tā kā EKO punkts Smiltenē, Limbažu ielā 8, regulāri tika par gandrīz 90% piepildīts ar neatbilstošu saturu  (konteineri pielieti ar nezināmas izcelsmes šķidrumiem, piebērti ar zaļajiem atkritumiem un piemesti ar nešķirotu sadzīves atkritumu maisiem), tad pašvaldība nolēma šo EKO punktu likvidēt, lai nebūtu jāturpina tērēt pašvaldībā dzīvojošo nodokļu maksātāju nauda kārtības uzturēšanai pie EKO punkta un norēķiniem par minēto konteineru tukšošanu, jo neatbilstošs saturs tiek izvests kā nešķiroti sadzīves atkritumi. Pašvaldība var būt spiesta pieņemt lēmumu arī par citu EKO punktu likvidēšanu, ja ilgstoši neizdodas uzturēt kārtību pie konteineriem vai par to satura tukšošanu ir jāmaksā dēļ tā, ka tas ir pārstrādei nederīgs.

 

Lai palikušie EKO punkti, pārstrādei derīgo materiālu bezmaksas nodošanai, arī turpmāk būtu pieejami:

  1. Katrai privātai mājsaimniecībai, daudzdzīvokļu mājai, uzņēmumam ir jābūt noslēgtam līgumam par nešķirotu sadzīves atkritumu konteineru apsaimniekošanu. Atbildību slēgt atkritumu apsaimniekošanas līgumu nosaka pašvaldības saistošie noteikumi. Līgumu ar SIA “ZAAO” var noslēgt zvanot pa tālr.64281250 vai rakstot ziņu epastā [email protected], kā arī aizpildot pieteikumu uzņēmuma mājas lapā zaao.lv sadaļā PIETEIKT PAKALPOJUMU.
  2. Ievēro norādes uz konteineriem par tajos ievietojamo saturu. Jebkāda veida maisu novietošana pie konteineriem ir aizliegta. Šķirošanas konteineros nedrīkst izmest nešķirotus sadzīves atkritumus un kas, īpaši aktuāli Covid 19 apstākļos – individuālās aizsardzības līdzekļus – maskas, cimdus, arī higiēnas preces, vienreiz lietojamās salvetes, papīra dvieļus un medicīnas atkritumus!

 

Uz šķiroto atkritumu konteineriem jeb EKO punktiem iedzīvotāji var nogādāt šķirotus atkritumus un izmest tos divos speciāli marķētos konteineros, no kuriem viens paredzēts pudeļu, burku stiklam, bet otrs- papīram, polietilēnam, PET pudelēm, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas iepakojumam, metālam.

Iedzīvotāji par līdzcilvēku negodprātīgas rīcības konstatēšanu ir aicināti nekavējoties informēt Smiltenes novada pašvaldības policiju ( 28659933), jo šāda rīcība ir administratīvi sodāma. !!!

Atgādinām, ka

  • novadā ir pieejams arī EKO laukums (Limbažu ielā 8), kurā tiek pieņemts plašs sašķiroto atkritumu klāsts (par pakalpojumiem uzzini ZAAO mājas lapā sadaļā Šķiroto atkritumu savākšana),
  • EKO punkti daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem pieejami pie viņu dzīvojamajām ēkām,
  • savukārt privātpersonas, kuras dzīvo Smiltenes pilsētā, Raunas pagasta centrā, Launkalnes pagasta Silvā un Saltupos var pieteikties uz individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošanas bezmaksas pakalpojumu pie privātmājas namdurvīm.

 

Šķiro atkritumus pareizi!

Konteiners papīram, polimēra, PET pudelēm, metālam
DRĪKST MEST NEDRĪKST MEST
Papīra un kartona iepakojumu

Biroja papīru, avīzes, žurnālus, grāmatas, iepakojuma papīru, kartonu, gofrētu kartonu.

Papīra un kartona iepakojumu un atkritumus

nedrīkst mest vienreizējās lietošanas traukus, papīra dvieļus un salvetes, folija iepakojuma materiālu (čipsu pakas, saldējuma papīrus), līmpapīrus, fotopapīrus uc. čaukstošus papīrus.

 

Polimēra iepakojumu

Polietilēna plēves (LDPE), PET dzērienu pudeles, kā arī pārtikas, kosmētikas, sadzīves ķīmijas iepakojumu –  kannas, spaiņus, kastes, pudeles (HDPE).

 

Polimēra iepakojumu un atkritumus

nedrīkst mest vienreizējās lietošanas plastmasas traukus, krējuma un margarīna trauciņus, kečupa un eļļas pudeles, skābbarības ruļļu plēves, rotaļlietas u.c. cietās plastmasas veidu izstrādājumus (PP; PS; PVC).

Metālu

Visa veida metāla iepakojumus un metāla priekšmetus.

 

 

Konteiners pudeļu un burku stiklam
DRĪKST MEST NEDRĪKST MEST
Stikla iepakojumu – pudeles un burkas

Stikla pudeles un burkas vai to lauskas. Var būt ar metāla gredzeniem, riņķiem un etiķetēm.

 

Stikla iepakojums – pudeles un burkas

NEDRĪKST mest logu stiklu, spoguļus, lampu kupolus, keramikas izstrādājumus (balzama pudeles), automašīnu logu stiklu, pakešu logu stiklu.

 

Jautājumu gadījumā konsultējies! ZAAO speciālisti konsultācijas šobrīd sniedz attālināti pa tālr. 64281250 katru darba dienu no plkst.8.00 līdz 17.00.  Ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, ir iespējams aicināt ZAAO speciālistus uz klātienes konsultācijām iedzīvotāju forumos un daudzdzīvokļu māju sanāksmēs.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Leimane

SIA ZAAO sabiedrisko attiecību vadītāja

EPIDEMIOLOĢISKĀ SITUĀCIJA NOVADĀ

KalendārsSlider