2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Elitas Agitas Janikas dažādo rokdarbu izstāde

Ārā sasniguši biezi sniegi, bet Raunas bibliotēkā sabraukuši pasakaini tēli, ko var apskatīt Elitas Agitas Janikas dažādo rokdarbu izstādē.

Māksliniece par sevi:

Esmu Elita Agita Janika, daudzus gadus Mālupi saucu par savu dzīves vietu. Mana dzimtā puse ir Ape. Dzīvoju Mālupē – vietā, kur pavasaros Pededzes krastos reibinoši smaržo ievas, sakoptajos laukos vilni met labības vāli, šeit ir mierīgi un skaisti.

Saviem darbiem iedvesmu rodu sakoptā apkārtējā vidē, dabā, mūzikā. Manas dzīves lielākā kaislība ir rokdarbi. Cik vien sevi atceros, vienmēr tie ir piesaistījuši, nemitīgi apgūstot jaunas tehnikas un veidojot savus oriģināldarbus. Rokdarbi ir kā hobijs, vaļasprieks. Gandarījumu gūstu, iepriecinot sevi un citus. Arī darbs, kurā nostrādāju gandrīz 30 gadus (biju pirmsskolas skolotāja), bija radošs. Man vienmēr ir svarīga precizitāte, individualitāte, smalkas detaļas, krāsas. Manos darbos vairāk dominē bēšie pasteļtoņi. Galvenais manā radošajā darbībā ir iekšēja harmonija, miers, prieks un pozitīvas emocijas. Mans moto: “Nekas nav neiespējams cilvēkam, kuram ir sapņi.”

Izstādē iespējams iegādāties mākslinieces darinātos mājas gariņus un raganiņas, kas ienesīs mājās nebēdnīgu veiksmes devu.

Izstāde apskatāma no 1. decembra līdz 3.februārim.

     

 

Informāciju sagatavoja:

Santa Andersone

Raunas bibliotēkas vecākā bibliotekāre