2023. gada 30. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Festivālā “Rodam Raunā” godā cels mālu

Festivāls “Rodam Raunā” ir unikāla tradīcija, kas ik gadu godā ceļ vietējos produktus un vērtības, kā arī pulcina apmeklētājus no Latvijas malu malām. Šogad festivāls norisināsies jau 12. reizi, un tā centrā – māls. Jo māls ir zemes sāls!

Svētkus atklās 30. jūnija vakarā ļoti zīmīgā, gleznainā vietā – Raunas ceplī, kur izsenis tapuši ķieģeļi, bet nu tiek veidoti īpaši keramikas darbi no vietējā māla. To pulksten 20.00 pieskandinās izcilā mūziķa Daumanta Kalniņa koncertprogramma “Drošinājums”. Programmu caurvij motīvs – apvienot Knuta Skujenieka dzejas un Daumanta Kalniņa mūzikas valodu, meklējot autoru sakritības pasaules izjūtā. Biļetes iepriekšpārdošanā www.bilesuparadize.lv.

Pēc koncerta sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Daini Lesiņu, Aināru Rimicānu un Ditu Lesiņu – keramiskās ugunskulptūras dedzināšana un atvēršana.

Sestdien, 1. jūlijā, gaidāmas dažādas lustes lieliem un maziem. Dienu iesāks ar tirdziņu Raunas stadionā, amatiermākslas kolektīvu priekšnesumiem, māla meistarklasēm, radošajām darbnīcām un leļļu teātri “Trīs sivēntiņi” pašiem mazākajiem. Raunas pilsdrupu estrādē pulksten 14.00 svētku apmeklētājus priecēs muzikāla komēdija “Preilenīte” pēc Jukuma Palēviča darba motīviem, kur turīgā meita Karlīne, caur kaismīgām mīlas alkām, cilvēciskām vājībām, pārpratumiem un jokiem, lūkos vīru atrast. Lomās: Evija Krūze, Lienīte Osipova, Aīda Ozoliņa, Artis Drozdovs, Voldemārs Šoriņš, Juris Kalniņš, Kristaps Ozols. “Lai Karlīnei sārti vaigi, puišiem asas mēles dziesmās, bet meitiešiem brunči plīv` dančos”, saka režisors Voldemārs Šoriņš.

Svētkiem pievienoto vērtību dos diskusija uzņēmējiem “Kā amatniecību pacelt nākamajā līmenī?”, kas tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Valmieras biznesa inkubatoru. Sākums pulksten 15.00 Raunas pamatskolas pagalmā.

Festivāla noslēgumā – vakara koncerts “Mana dziesma” Raunas pilsdrupu estrādē, kur raunēniešu un viesus ar latviešu skaistākajām, leģendārām dziesmām priecēs tautā iemīļoti mākslinieki: Dita Lūriņa, Ivo Grīsniņš Grīslis, Jānis Buķelis, Jānis Paukštello. Biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā www.bilesuparadize.lv. Pēc koncerta varēs lustēties zaļumballē kopā ar grupu “Krauja band”.

Sanāk uz festivālu “Rodam Raunā”!

Informē

Linda Vecgaile

Raunas kultūras centra vadītāja

 

Sagatavoja

Madara Mūrniece

Smiltenes novada pašvaldības zīmolvedības un mārketinga speciāliste