2023. gada 28. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Festivāls “Rodam Raunā”

Festivāls “Rodam Raunā”

Lieliem soļiem tuvojas festivāls “Rodam Raunā”, kurš šogad Tevi iepriecinās jau divpadsmito reizi! Šī gada tēma – Māls! Jo Māls ir zemes sāls.
Piektdienas vakarā atklāsim festivālu Raunas Ceplī – gleznainā un jau vēsturiski ar mālu saistītā vietā Smiltenes novadā. Šeit ar koncertprogrammu “Drošinājums” uzstāsies Daumants Kalniņš. Programmas caurviju motīvs – apvienot Knuta Skujenieka un Daumanta Kalniņa dzejas un mūzikas valodas, kas izveidotu abu autoru sakritības pasaules izjūtā. Pēc koncerta sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Daini Lesiņu, Aināru Rimicānu un Ditu Lesiņu – keramiskās ugunskulptūras dedzināšana un atvēršana.
Sestdienu iesāksim ar tirgu Raunas stadionā, amatierkolektīvu uzstāšanos, māla meistarklasēm, radošajām darbnīcām, leļļu teātra “Trīs sivēntiņi” izrādi pašiem mazākajiem apmeklētājiem. Raunas pilsdrupu estrādē dienas vidū festivāla apmeklētājus priecēs muzikāla komēdija “Preilenīte” (J.Palēvičs). Lomās iejutīsies: Evija Krūze, Lienīte Osipova, Aīda Ozoliņa, Artis Drozdovs, Voldemārs Šoriņš, Juris Kalniņš, Kristaps Ozols. “Lai Karlīnei sārti vaigi, puišiem asas mēles dziesmās, bet meitiešiem brunči plīv` dančos”, saka režisors Voldemārs Šoriņš.
Festivālu noslēgsim ar vakara koncertu “Mana dziesma” Raunas pilsdrupu estrādē, kur raunēniešus un viesus priecēs Dita Lūriņa, Ivo Grīsniņš Grīslis, Jānis Buķelis, Jānis Paukštello.
 
 
 
 
Festivāla ,,Rodam Raunā” Māls vakara atklāšanā 30. jūnijā Raunas Ceplī (Ķieģeļceplis, Raunas pagasts, Smiltenes novads) plkst. 20.00 izskanēs koncerts ,,Drošinājums”
 
Daumants Kalniņš- balss/oboja , Romāns Vendiņš – klavieres, Toms Poišs – kontrabass, Artūrs Noviks – akordeons, Kaspars Kurdeko – sitaminstrumenti.
Biļetes iepriekšpārdošanā https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/129410 13,00 EUR
Bērniem līdz 7 g.v. ieeja brīva.
Sēdvietu skaits ierobežots. Lūgums ņemt līdzi saliekamo krēslu.
Ar suņiem koncerta teritorijā ienākt aizliegts.
Par programmu “DROŠINĀJUMS” Daumants Kalniņš (mūzika) / Knuts Skujenieks (vārdi):
“Daumanta Kalniņa koncertprogrammas „Drošinājums” galvenais vēstījums precīzi atbilst programmas nosaukumam. Drošinājums ir īstajā brīdī pasniegta drauga roka ar solījumu, ka būs labi, tas ir vīrišķīgi gaišs uzmundrinājums kā sev, tā apkārtējiem. Tās ir mazas, intīmas sarunas no sirds uz sirdi, kas vajadzīgas abiem. Kā radītājam, tā klausītājam, kā man, tā tev, kā viņam, tā viņai. Drošinājums nenāk kā tukšs solījums, tajā ir 7 gadi PSRS lēģeros un dzīve pēc tam, tajā ir mīlestības uzturēta dzīvotgriba un pati mīlestība, un tajā ir šeit un tagad piedzīvotais un pārdzīvotais.
Dzejas un mūzikas tapšanai pa vidu teju pusgadsimts, taču gadsimti te nesatiekas, te satiekas vienaudži (Knuts Skujenieks atgriežas no lēģera 33 gadu vecumā, Daumantam Kalniņam programmas radīšanas brīdi ir 30), katrs ar savu atšķirīgu dzīves pieredzi, bet līdzīgu pasaules izjūtu. Knuts Skujenieks izsūtījumā raksta dzeju, Daumants Kalniņš pandēmijas laikā komponē. Radīšana ir viņu dzīvošana un izdzīvošana. Šajos īpašajos brīžos ar savu devu spīta. Pat, ja nedrīkst skaļi runāt, pat, ja nosalušiem pirkstiem grūti turēt zīmuli, pat, ja koncertzāles tukšas, pat, ja nezini, vai kāds to lasīs vai dzirdēs.
Lielākā daļa Knuta Skujenieka dzejas, kas izmantota dziesmās, ir radīta Mordovijas lēģeros un vēlāk apkopota un izdota krājumā ar zīmīgu nosaukumu „Sēkla sniegā”. Arī tas ir drošinājums mums. Sniegā kaisītā sēkla tomēr sagaidīja pavasari toreiz. Arī mēs sagaidīsim.”
 

 
Festivāla “Rodam Raunā ” tirgus
1. jūlijā Raunas sporta stadionā (Skolas iela, Rauna, Raunas pagasts, Smiltenes novads).
 
Aicinām mājražotājus un amatniekus!
Iekārtošanās no plkst. 7.00 līdz 9.00, tirgus sākums plkst. 9.30, tirgus ilgums līdz plkst. 15.00. Tirdzniecības vietā būs iespējams novietot savu automašīnu. Tirdzniecības vietas tiks ierādītas, ierodoties tirgus laukumā. Par tirdzniecības vietu norēķināties varēs uz vietas.
Pieteikšanās tirgum līdz 26. jūnijam (ieskaitot).
 

 

Raunas pilsdrupu estrādē, 1. jūlijā, plkst. 14.00

Jukuma Palēviča populārā dziesmu spēle “Preilenīte” tika sarakstīta 19. gs. beigās un savu popularitāti nav zaudējusi līdz pat mūsdienām. Komēdiju iestudējuši mūsu dižgari, sākot ar Eduardu Smiļģi, padomju gados Pēteri Lūci, līdz Kārlim Auškāpam un šodien- Voldemāram Šoriņam. Kurš gan nezina veco labo stāstu par turīgo Karlīni, kura gaida preciniekus savā romantiskajā iedomu pasaulē. Komēdijā daudz kņadas, dažādu vārdu spēļu un saasinātu situāciju, kas liek pasmaidīt skatītājiem arī šodien. Luga sasaucas ar mūsdienām, kad interneta piedāvātā virtuālā pasaule pamazām ar mums sāk manipulēt, mēs kontroles brīdi nenoķeram. Līdzīgi notiek ar stāsta galvenajiem varoņiem. Cilvēcīgas, mīlestību alkstošās Karlīnes dēkas pārklājas gan ar cilvēku vājībām, gan tikumiem. Kalna Dārta ir papūlējusies, un, lūk- tur jau viņš nāk, stalts kā ozols, brašais laupītāju virsnieks dons Vezio Vezinelli un citi varoņi, kuru lomās iejutīsies:

Evija Krūze, Lienīte Osipova, Aīda Ozoliņa, Artis Drozdovs, Voldemārs Šoriņš, Juris Kalniņš, Kristaps Ozols. “Lai Karlīnei sārti vaigi, puišiem asas mēles dziesmās, bet meitiešiem brunči plīv dančos”.

Laipni aicināti uz izrādi Raunas pilsdrupu estrādē!
Ieeja bez maksas.

 

Koncerta pirmatskaņojums festivāla “Rodam Raunā” 1.jūlijā plkst. 21.00 Raunas pilsdrupu estrādē.
 
Skaistākās, leņģendārākās latviešu dziesmas! Koncertā izskanēs dziedātāju populārākās dziesmas, kas kļuvušas par hitiem dažādos gadu desmitos, dažādām paaudzēm!
Pēc koncerta izdejosimies nakts ballē kopā ar grupu “Kraujas band”.

 
Tiekamies Raunā!

Informāciju sagatavoja:
Linda Vecgaile,
Kultūras centra vadītāja,
Raunas kultūras centrs

Apkopoja:
Zane Ērgle- Mežule,
Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes,
Mārketinga un komunikācijas speciālists